Presunúť na hlavný obsah

Vybavte sa na divadelnú sezónu

Móda

Divadelná jeseň sa blíži, užite si trochu kultúry v tých správnych šatách. Po akom strihu a farbe siahnuť, aby ste neporušila pravidlá slušného obliekania a pritom vyzerala originálne?

Výber šiat do divadla môže byť trochu oriešok. Mali by byť elegantné, zaujímavé, ale rozhodne nie preplácané alebo príliš vyzývavé. Ako nájsť zlatý stred a vyslúžiť si nejednu pochvalu? Prinášame vám niekoľko módnych tipov.

Idete na operu? Na minisukňu zabudnite

Do väčších divadiel sa hodí skôr formálnejší odev. Či už mierite na slávnostnú večernú premiéru alebo do opery, určite neurobíte chybu, keď si oblečiete splývavé večerné šaty. Mali by byť decentné a elegantné. Voľte radšej dlhšiu variantu v tmavších farbách a jednoduché slávnostné šperky. Obľúbené sú šaty strihu morská panna, ktoré krásne zdôraznia ženskú siluetu. Ženám kyprejších tvarov zalichotia skôr dlhšie šaty v gréckom štýle. Nezabudnite ani na vkusné sako a drobnú puzdrovú kabelku. Pamätajte však, že sa nechystáte na ples ani na červený koberec, ale do divadla. Široké riasené sukne preto rovno zamietnite.

Popoludňajšie predstavenie v menšom divadle

Kratšie šaty sa budú lepšie hodiť na popoludňajšie divadelné predstavenia alebo do menších divadiel, kde v obliekaní neplatia tak prísne pravidlá. Jemné a vkusné šaty ChiChiLondon sú ideálnou voľbou. Vziať si ich môžete aj na svadbu, narodeninovú oslavu, do kina alebo na koktailovú párty.

Ak nechcete príliš pútať pozornosť, krikľavým farbám sa skôr vyhýbajte. Zvoliť môžete svetlomodré šaty s čipkou, ružové šaty s odhalenými ramenami aj biele šaty ku kolenám. Čipka je v súčasnosti veľmi moderná– rovnako ako prírodné motívy.

Alternatívne scény sú často otvorené aj úplne neformálnym odevom. Tam si naopak luxusné večerné šaty neberte, mohlo by sa totiž stať, že budete pôsobiť nepatrične. Vezmite si odev, ktorý bežne nosíte do práce – samozrejme by malo ísť o slušný upravený odev. Tenisky a športové nohavice nechajte doma.

Na predstavenie v džínsoch?

Stáva sa, že na návštevu menšieho divadla si hostia oblečú aj džínsy. Pokiaľ sa jedná o tmavé a dobre padnúce džínsy bez výrazných krikľavých vzorov, môžete sa nimi nechať inšpirovať a dopriať si pohodlie. Ale v spraných nohaviciach, ktoré na vás voľne visia, práve dobrý dojem neurobíte.

Pred návštevou akéhokoľvek divadla si pre istotu zistite, čo sa od vás očakáva. Chyby totiž môžete urobiť rovno dve. V prvom prípade, keď sa neoblečiete dostatočne slávnostne a v tom druhom zase, keď to s formálnosťou preženiete.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -