Presunúť na hlavný obsah

Ako si doma odstrániť gél lak? Postup, ako si upravíte nechty šetrne a bez poškodenia

Krása

Mať krásne nechty je výsadou mnohých žien, ale čo robiť, keď nestíhate alebo nemôžete ísť na gél lak? Poradíme vám, ako si ho doma odstrániť šetrne k vašim nechtom.

Život v karanténe nás naučí samostatnosti a samy sme koniec koncov prekvapené, koľko toho žena zvládne, čo si budeme hovoriť. Ak sa na svoje nechty už nedokážete pozerať a vyrastajúci gél lak veru nie je nič lichotivé, poradíme vám, ako si nechty šetrne ošetriť a dať si doma dolu lak s pomocou pár vychytávok. Väčšinu z nich máte určite doma, až na jednu. 

Inšpirujte sa: Jarná manikúra, ktorú zvládnete z obývačky: Tieto trendy hrajú prvé husle

Predtým, ako sa do toho pustíte, skontrolujte si, či máte doma všetko

Je dôležité pred samotným odstraňovaním uistiť sa, či všetky pomôcky máte doma. Na bezpečné odstránenie gél laku budete potrebovať:

  • pilník
  • alobal (alebo hliníková fólia)
  • vatové tampóniky
  • pomarančové drievko
  • odstraňovač gél laku alebo acetónový odlakovač

Ako postupovať?

Umyté a vysušené ruky si položíme na „pracovný“ uterák alebo vopred pripravené miesto. Gél lak na nechtoch najskôr treba jemne zbrúsiť pilníkom. Vatové tampóny nastriháme na kocky a takisto alobal. Postupne na každý necht priložíme tampónik navlhčený odstraňovačom gél laku a zabalíme do alobalu okolo prstov tak, aby nám neskĺzol. Necháme pôsobiť 10-15 minút. 
Potom alobal z nechtov odbalíme a pomocou pomarančového drievka jemne zlupujeme gél lak z nechtov. Nikdy nepilníkujte nechty a už vôbec nie drsným pilníkom, zničíte si celé nechtové lôžko, aj keď by ste v prvé sekundy nič nepociťovali. 

Neprehliadnite: VIDEO: Jarné líčenie podľa Jany Olšinskej: Fialová je hitom sezóny, s týmto trikom bude váš make-up žiarivejší

Ošetrenie nechtov pre ich zdravší a krajší vzhľad

Ruky následne umyte pod teplou vodou a ošetrite olejčekom na nechty a na ich okolie v podobe ochrany, ktorú predstavuje koža. Ak ste doma, nechajte nechty pár dní oddýchnuť. Môžete použiť len transparentný lak na spevnenie nechtov. Remineralizovať a obnoviť ich štruktúru môžete aj nasledovne:

  • zakomponujte viac potravín bohatých na vitamíny C, D
  • zinok, železo a vápnik vám pomôže spevniť nechty
  • olejček alebo mastnejší krém vmasírujte separátne pri každom nechte až po kožičku

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus