Presunúť na hlavný obsah

Zbaľte seba, deti a vyrazte na miesta, kde sa krpci zabavia a rodičia si oddýchnu

Cestovanie

Vieme, dovolenka s deťmi dá občas zabrať. No my sme objavili miesta, kde si to užijú nielen vaše ratolesti, ale aj vy. Pretože, ako sa hovorí: šťastná mama=šťastné dieťa, tak pri šťastných rodičoch to predsa platí dvojnásobne, no nie?

Akčné a zážitkové leto môže byť aj v meste

 

Kde: Viedeň

Ako to tam chodí: Pokiaľ si chcete užiť leto v meste, no s pridanou hodnotou, rozhodne vrámci cestovateľkých "pointov" nevynechajte Palais Hansen Kempinski vo Viedni. Bol navrhnutý slávnym architektom Theofilom Edvardom, takže milovníci architektúry a histórie si tu určite prídu na svoje. Jeho brány otvorili pri príležitosti Svetovej výstavy, ktorá sa konala vo Viedni v roku 1873. Nachádza sa priamo v centre mesta na známom bulvári Ringstraße, 10 minútovou prechádzkou od obľúbeného Stephansdomu. No a toto miesto je malým splneným snom pre všetkých rodičov s deťmi.  

O tom, že absolútne top servis vás čaká od príchodu až po check -out asi netreba ani hovoriť. Má 2 reštaurácie (jednu Michelinovskú), bar a nádherné wellness a fitnescentrum. Nájdete tu aj priam kúzelnú letnú záhradu, ktorá ponúka úkryt pred hlukom veľkomesta a budete si tu pripadať Carrie Bradshaw zo Sexu v meste. Ideálne miesto na poobednú kávu, aperitív a knihu v ruke k tomu. Toto všetkými desiatimi odporúčame. Nechajte deti mužovi a doprajte si chvíľku pre seba. Ten pocit je na nezaplatenie. 

Nás veľmi milo prekvapili hračky pre deti a drobné cukrovinky, ktoré ich okamžite zaujali, takže, máte aj priestor sa vybaliť. Rozhodne si rezervujte suitu - tie sú absolútne priestranné, takže aj keď drobci zaspia, máte čas venovať sa jeden druhému (to sa opäť pre rodičov mimoriadne počíta). Všetok servis hotela si viete užiť aj na izbe, počnúc raňajkami, až po večeru.

Takže sa vôbec nemusíte stresovať, že by deti niekde robili hluk, keďže hotel dýcha skutočne exkluzívnou atmosférou. Všetci sú maximálne priateľskí a nikto nerieši zbytočnosti. Snažia sa vám vyjsť v ústrety úplne vo všetkom.

Z hotela máte nádherný výhľad a všetky atrakcie, ktoré Viedeň ponúka, vlastne na skok.

Tipy na výlety s deťmi: To čo určite nevynechajte je Schönbrunn - ska Zoo. A je jedno, aké počasie je vonku. My sme to dali aj v 33 stupňoch a užili sme si to. Je tu dostatok tieňa a ak pôjdete ráno a nie v čase obeda, uvidíte aj veľa zvierat (prirodzene v čase veľkých horúčav, bývajú poschovávané). Ide o najstaršiu zoologickú záhradu na svete a dokonca už niekoľkokrát bola vyhlásená za najlepšiu v Európe. Dá sa to celé stihnúť aj s obedom v priebehu dopoludnia, s tým, že menšie deti sa môžu pohrať aj na niekoľkých ihriskách, čím sa pre ne toto miesto stáva ešte atraktívnejším.

Ak je horšie počasie, dobrou voľbou je Technické múzeum. Je interaktívne, nájdete tam dva detské kútiky, takže nudiť sa rozhodne nebudete. No a večer môžete zájsť na cukrovú vatu do Prátra, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie zábavné parky v Európe. V jeho rozľahlom areáli je vyše 250 rôznych atrakcií od bežnejších, až po tie najnetypickejšie. Osobitné čaro má toto miesto v noci, keď sa doslova rozžiari, reštaurácie sa zaplnia a množstvo ľudí sem prúdi za zábavou, hudbou a adrenalínovým dobrodružstvom.

Odporúčania na gastronomické zážitky: Určite vybehnite do Salonplanfood - nájdete ho hneď vedľa múzea MAK, vedľa Stadtparku. Príjemná atmosféra, skvelé jedlo a nádherná záhrada. Nikto nerieši, či deti sedia za stolom, práve naopak. Pokojne im vezmite loptu a kým vy budete konverzovať (áno, tento priestor vám to umožní aj s ratoleesťami), oni môžu pokojne hrať futbal. A kuchyňa je viac ako perfektná. 

Ak patríte medzi skutočných gastronomických "fajnšmekrov", rozhodne zájdite do Michelinovskej reštaurácie Edvard, v hoteli Palais Hansen Kempinski. Je to jedna z najlepších reštaurácií v Rakúsku a to veru právom. Snúbi sa tu exkluzivita s lokálnosťou a domácou pohostinnosťou. Kombináciou čerstvých a sezónnych výrobkov, dosahujú absolútny gastronomický strop. 

Dobrodružstvá pre malých aj veľkých v korune stromov

Kde: Svätý Jur

Ako to tam chodí: Ak si túžite vychutnať ticho a pokoj lesa malokarpatskej prírody, tak verte, že krajšie miesto nenájdete. V unikátnom domčeku na strome - DUBoDOMe, si prídu na na svoje malí aj veľkí. Kým rodičia, si môžu vychutnať ničím nerušené chvíle pri pohári dobrého vínka, drobcov istotne zaujme samotná scenéria, ktorá tu je. Veď povedzme si úprimne, ktoré dieťa by nechcelo nocovať v korunách stromov? Môžete sa hrať na indiánov, lesné víly, či škriatkov. Fantázii sa v tomto smere medze rozhodne nakladú. A keď malí dobrodruhovia zaspia, rodičia si môžu urobiť romantiku vo dvojici v kadi, ktorá je súčassťou domčeka. Pod nebom plným hviezd, ide o romantiku ako vyšitú. Za nás rozhodne  - ÁNO. 

"DuboDom ponúka ubytovanie pre 1-4 návštevníkov, ktorí majú k dispozícií 2 dvojpostele: jednu „pod konárom“ a druhú „v hniezde“.Nakoľko je domček elektrifikovaný, je možné si uvariť raňajky, dať si dobrú kávu, či nechať si vychladiť víno v chladničke. Na umytie slúži sprchový kútik s umývadielkom. V cene ubytovania máte samozrejme aj fľašu vína z našej produkcie, drobné zahryznutie k vínu, a malé prekvapenia podľa sezónnosti."

Na terase sa nachádza „dubogril“ a kúpacia kaďa na spríjemnenie chvíľ na čerstvom vzduchu. Obďaleč je aj suchá toaleta s dokonalým výhľadom na široké okolie. 

Tipy na výlety s deťmi: Určite si urobte výlet na Zochovu chatu. Pre väčšie deti je tam skvelý pumptruck, menším istotne postačí aj drevené ihrisko a malá prechádzka lesom. 

Odporúčania na gastronomické zážitky: Po ceste sa zastavte na kávičku a koláčik v Hollerung Harmonia (ich ponuka je vždy sezónna, lokálna a čerstvá), obed si dajte v Modre v Mlyne 108 (verte, že tu zažijete skutočné gastronomické nebo a pripravia vám na požiadanie drobcov aj čokoľvek mimo jedálnička, navyše prostredie je tu tiež čarovné).

Prečítajte si: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

Prázdniny ako u babičky na skutočnom vidieku

Kde: Horní Čermná

Ako to tam chodí:  Rodinka Hejlových vlastní mlyn v prekrásnom údolí Bájského potoka už celé generácie. Aj keď sa tu obilie mlelo až do 40. rokov, o tridsať rokov neskôr, mlyn výrazne chátral a nebol obývaný. Až vnučka z poslednej generácie mlynárov sa rozhodla tomuto miestu opäť vdýchnuť dušu. Celý priestor je veľmi citlivo zrekonštruovaný s prihliadaním na pôvodné prvky a ich zachovanie. V pôvodnej mlynici napríklad vznikal spoločenská miestnosť, ktorá je miestom, kde si užijete chvíle všetci pokope, plné smiechu a zážitkov, na ktoré budete roky spomínať. Nečakajte luxus 5 hviezdičkového hotela, o to ani majiteľom nejde. Skôr si tu budete pripadať ako kedysi na prázdninách u babičky. A to má veru svoje čaro. Izby sú jednoduché, no čisté a veľmi útulné. A majú azda tie najpohodlnejšie matrace na svete. Takže pre rodičov, ktorých deti sa radia do kategórie "nespáčov", to bude hotový raj na zemi. Áno, prespia tu celú noc!

Tipy na výlety s deťmi: Hoci sa mlyn nachádza na úplnej samote, je skvelým východiskovým bodom pre cyklovýlety, či turistiku. Kúsok odtiaľto je aj kúpalisko, ktoré v letných mesiacoch určite poteší. Môžete si prípadne zahrať tenis a ak by vám počasie neprialo, v telocvični miestnej školy je k dispozícii horolezecká stena. Ale deti si aj tak najviac užijú skutočný život vidieka. Voľne pustené zvieratká, pasúce sa ovce, kravy, zbieranie lesných jahôd, či čučoriedok. Takéto malé radosti sú najviac, no nie? 

Odporúčania na gastronomické zážitky: Absolútne odporúčame rodinné raňajky v tráve. Deti zjedia aj to, čo dovtedy nechceli a užijete si to tak trochu inak. Celý koncept je stavaný tak, že si uvaríte domáce klasické jedlá, no určite nevynechajte čaj o piatej s "čermenskými koláčikmi." Koláče sú pripravované podľa receptu babičky Hejlové a podávajú sa s makovou, povidlovou alebo tvarohovou plnkou. 

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 4 znamenia patria medzi najúspešnejšie: Koho čaká život presne podľa očakávania?

- Najčítanejšie -