Presunúť na hlavný obsah

Zbavte sa emočných blokov pomocou cvičenia: Zvládnete to aj v práci a pomôže vám to vo vzťahoch

Zdravie

Silné negatívne emócie sa vo veľkom prejavujú aj na našom fyzickom tele. Preto, ak tomu chcete zabrániť, mali by ste si osvojiť pár techník, ktorými si viete kedykoľvek pomôcť.

Život je aktuálne ešte viac nepredvídateľný, ako kedykoľvek predtým. Prechádzame akosi častejšie náročnými emočnými situáciami, čo môže spôsobovať oveľa viac stresu a napätia. A táto emocionálna hojdačka sa môže vo veľkej miere podpísať aj na našom tele. Osvojte si spolu s nami jednoduchú zostavu cvikov, ktorá vám pomôže brať život oveľa ľahšie, uvoľní napätie, zníži mieru stresu a v neposlednom rade, zlepší aj vaše vzťahy.

Mohlo by vás zaujímať: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

Silné emócie vyvolávajú na fyzickom tele silné reakcie

Vedeli ste, že stres, strach a hnev, spôsobujú sťahovanie svalstva a držia ho v napätí? Dobré však je, že to funguje aj naopak. V praxi to znamená, že keď máte hrudník uvoľnený, nemôžete sa rozčúliť. Rovnako ako sa nemôžete vystrašiť, ak držíte hlavu vzpriamenú. A toto treba implementovať do bežného fungovania. 

1.Ramená a krčná chrbtica

Práve krčná chrbtica je miesto, kde sa najčastejšie negatívne emócie hromadia. Preto je základ sa na ňu sústrediť. Postavte sa rovno, ruky si položte na brucho. Krk sa snažte vysúvať dopredu, pomaly následne skláňajte bradu smerom ku kľúčnej kosti. Potom hlavú úplne uvoľnite a pootáčajte ju zo strany na stranu, hore a dolu. 

Prečítajte si: Každá celebrita pozná triky, ako sa dopracovať k štíhlej postave v rýchlom čase: Ako schudnúť 4kg za 5 dní?

2. Hrudník

V okamihoch stresu sa sťahuje náš hrudník, v dôsledku čoho dýchame plytšie. Uvoľniť sa môžete hlbokým nádychom, výdychom, kedy vdychujeme nosom a vydychujeme ústami. Vďaka tomu sa agresivita, ktorá je v tele nahromadená uvoľní. 

3. Panvové dno

Postavte sa vzpriamene, chodidlá dajte na šírku bokov. Choďte do mierneho podrepu, pozornosť však sústreďte na bedrovú oblasť a dolnú časť chrbáta. Zhlboka dýchajte. Ak pocítite jemné mravčanie, robíte to správne. 

- Najčítanejšie -