Presunúť na hlavný obsah

Kúzelná svadba ako z rozprávky realitou: Rustikálne stodoly aj romantické chalupy sú veľkým hitom tejto sezóny

Cestovanie

Hľadáte miesto pre svoj veľký deň? Myslíme, že už nemusíte. Vybrali sme pre vás nádherné romantické chalupy, stodoly a kúzelné zámky, ktoré si vás okamžite získajú. A verte, že to bude láska na prvý pohľad.

Zelený deň

Svadba v stodole je z roka na rok obľúbenejšia a vyhľadávanejšia. Je akýmsi opozitom honosných svadieb v zámkoch a kaštieľoch. Ak milujete vidiek, spetosť s prírodou a žiarivé svetielka sú to, bez čoho si svoj veľký deň neviete predstaviť, toto je tá správna cesta. Celý priestor má príjemnú atmosféru vidieckej usadlosti. Originálny rustikálny nádych budov a záhrady, krásne dotvára celkový dojem. Zelený deň v Bošáci, je niečo, čo si získa nielen vaše srdce, ale aj srdce svadobných hostí. 

  • Lokácia: Bošáca
  • Maximálny počet ľudí: 60 (v rámci ubytovania tu nájdete tri spálne)

Sýpka Arnoštov

Bývalá sýpka, ktorej pôvod siaha až do 17. storočia, poteší všetkých milovníkov histórie. Ako hovoria majitelia: "Leží za 9 lesami, 3 lúkami a 2 potokmi, tam, kde začína Zadní Arnoštov." Celá je obklopená nádhernou záhradou, takže, ak plánujete svadobý deň vonku, tu je to priam magické. Krásne fotky s ešte krajšími spomienkami si urobíte v hojdacích sieťach rozvešaných medzi jabloňmi. Počas svadobnej noci môžete sledovať súhvezdia, lebo verte, že tak, ako ich uvidíte odtiaľto, ste ich zrejme eštte nevideli. Čas tu plynie akosi inak - pomalšie. A to sa predsa na svadbu hodí, no nie? 

  • Lokácia: Jevíčko
  • Maximálny počet ľudí: 30 (v rámci ubytovania tu nájdete štyri spálne pre 8 ľudí)

Prečítajte si: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

NADIVOKO

Na zabudnutej lúke, pri čarovnom mlyne je ukryté miesto, kde voní les a zurčí potok. Áno, práve tu môžete zažiť najkrajší deň svojho života. Vychutnajte si božské 5-chodové menu, užite si novomanželský tanec pod šírym nebom,  noc v glampingovom stane, alebo si opekajte s hosťami pri ohni. Fantázii sa tu medze naozaj nekladú. Toto miesto samé o sebe je veľkým zážitkom. Pre dobrodruhov ako stvorené.

  • Lokácia: Křivoklátsko
  • Maximálny počet ľudí: 30

Krásna samota

Nájdete ju ukrytú na ceste medzi Lužickými horami a národným parkom České Švajčiarsko. Rozhodne vás dostane okolie, ktoré je priam rozprávkové. To, že sa majitelia o všetko strajú s maximálnou láskou, budete cítiť na každom kroku. Tejto chalupe dominujú prírodné materiály, dokonca aj vo vnútri nájdete hlinené omietky. To o čo tu nebudete mať núdzu, je určite božský pokoj. Hostinu môžete urobiť v nádhernej záhrade, v prípade nepriaznivého počasia v podkroví domu, čo má tiež svoje čaro. 

  • Lokácia: Chříbská
  • Maximálny počet ľudí: 40 (v 4 apartmánoch sa môže ubytovať 17 ľudí)

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 4 znamenia patria medzi najúspešnejšie: Koho čaká život presne podľa očakávania?

- Najčítanejšie -