Presunúť na hlavný obsah

Najbezpečnejšie dovolenkové destinácie tohto leta: Zbystrite, ak idete do Chorvátska, ako to tam vyzerá v praxi?

Cestovanie

Aktuálna situácia vo svete zasiahla v značnej miere aj cestovný ruch. Hoci sa opatrenia uvoľnujú, koronavírus je stále veľkou témou, ak sa rozhodnete vycestovať. Ktoré destinácie sú bezpečné a ako bude vaša dovolenka v realitei vyzerať?

Toto vás za hranicami čaká

Akutálne asi väčšina Slovákov cestuje k moru do Chorvátska. Predsa len, máme to najbližšie a aj naši epidemiológovia, označili túto krajinu za bezpečnú. Chorvátsko môžeme navštíviť bez nutnosti absolvovania 14-dňovej karantény po návrate domov. Navyše sa aj spustil online systém, ktorý vďaka predbežnej registrácii, umožní vraj rýchly prechod hraníc. No toto zatiaľ úplne v praxi nefunguje tak, ako má. 

Ono papier znesie, no tým, že aktuálne počet nakazených stúpa, pripravte sa na prísnejšie kontroly na hraniciach. A to rovnako na tých rakúskych, slovinských, maďarských i chorvátskych. My sme si tam aj napriek vyplnenému formuláru, počkali slušné tri hodinky.

Takže sa okrem trpezlivosti, vyzbrojte aj zásobou vody a pokiaľ cestujete s deťmi aj niečím, čím ich zabavíte. Ideálne je nastaviť si odchod cesty tak, aby ste chorvátske hranice prešli ešte pred šiestou ráno, kedy je áut predsa len menej a vyhnetete sa dlhým kolónam. Potom je to už len klasická kontrola dokladov s tým, že momentálne prezerajú aj technické preukazy vozidla a nahadzujú ich do systému. Má to pomôcť k prípadnej ľahšej identifikácii toho, kde ste v posledných dňoch trávili čas. 

Prečítajte si: Slovenka Veronika opísala situáciu v Turecku: Slovensko je na tom podľa nej oveľa lepšie

Vyberajte si tzv. "SAFE HOTELS"

Keď sa rozhodnete pre dovolenku pri "slovenskom mori", odporúčame vám vyberať si tzv. SAFE HOTELS, v ktorých máte istotu, že robia absolútne maximum pre to, aby zdravie svojich hostí ochránili.

My nedáme dopusiť Punta Skalu, kde nájdete nádherný Falkensteiner Hotel & Spa Iadera. Tu sú hygienické normy a kontoly zamestancov nastavené skutočne 100%. Rovnako je to aj v susednom, rodinnom hoteli Falkensteiner Family Hotel Diadora, ale aj prekrásnych apartmánoch v súkromí, ktoré vyjdú predsa len o ničo lacnejšie, no komfort tam máte tiež zaručený.

Toto miesto je azda jedným z posledných stredomorských regiónov v Dalmácii, v ktorých vládne kvalita nad kvantitou a to, čo tu nezažijete je masový turizmus. Jedinečná poloha polostrova, v blízkosti malebného a nádherného Zadaru, azúrové more, dlhé pláže a pokoj. Presne to je Punta Skala, kde sa hotel nachádza. Toto mieso vás dostane svojou jedinečnou atmosférou, očarujúcou vegetáciou, rozličnými reštauráciami, malou nákupnou uličkou, športoviskami na hranie volejbalu, tenisu, či futbalu, ale aj centrom vodných športov. Prídete si na svoje, ak hľadáte harmóniu, ničím nerušený pokoj, ale aj dobrodružstvo.

Hoci vy sami veľký rozdiel v komforte svojej letnej dovolenky nepocítite, personál robí maximum toho, aby váš pobyt bol nielen nezabudnuteľný, ale aj bezpečný. Každý sa pohybuje nielen s rúškom, ale aj štítom na tvári. Check-in sa robí klasicky na recepcii, vonkajšie reštaurácie fungujú v normálnom režime, no vo vnútorných priestoroch musíte zabudnúť napríklad na raňajkách, na buffet vo vlastnej réžii. Jedlo vám podáva personál, s výnimkou toho, čo je balené (jogurty, acidofilné mlieka, vody).

 

Všetko je to robené len preto, aby ochránili hostí od akéhokoľvek nevyhnutného kontaktu s niekým cudzím. Hoci sa to človeku na úvod zdá neprirodzené, veľmi rýchlo, sme si na režim tohto nastavenia zvykli. Aj keď treba opäť podotknúť, že čas trávený na raňajkách sa týmto spôsobom o niečo predĺži. Samorejmosťou však v týchto safe hotels je neustála kontrola vody v bazénoch, jej čistenie, takže sa rozhodne nemáte čoho obávať. Skutočne sa tu cítite nielen príjemne, ale aj bezpečne. A to sa veru v dnešnej dobe počíta.

Mohlo by vás zaujímať: Slovenka Barbora zažila na Bali svoju svadbu snov: Čo všetko však obnáša svadba v zahraničí?

Bezpečné destinácie

Krajiny Európskej únie postupne uvoľňujú opatrenia, ktoré zaviedli z dôvodu šírenia koronavírusu. Aktuálne môžeme okrem Česka, Maďarska a Rakúska, cestovať aj do Nemecka, Lichtenštajnska, Švajčiarska, Slovinska, Chorvátska, Bulharska, Grécka, na Cyprus, Maltu, do pobaltských krajín, či Nórska, Dánska a tiež na Islandu. V praxi to znamená, že z týchto krajín je možné na Slovensko legálne pricestovať bez nutnosti absolvovať akúkoľvek karanténu. Tieto krajiny sú považované za bezpečné. Zoznam vraj bude prehodnocovaný každé dva týždne. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe