Presunúť na hlavný obsah

Kvetiareň si vás získa na prvý pohľad: Dve mladé baby priniesli na Slovensko úplne nový koncept, je skutočne jedinečný

Kariéra

Keď sa spojí láska ku káve a kvetom, môže z toho vzniknúť naozaj niečo krásne. A tieto dve baby presne mali víziu toho, čo chcú vytvoriť. Atmosféra Kvetiarne si vás jednoducho podmaní.

Ako vznikla myšlienka založiť Kvetiareň? Kto vlastne za týmto konceptom stoji?

Myšlienka vznikla počas brigády v kvetinárstvach, kam chodili zákazníčky a rozplývali sa ako to tam vonia ako je tam príjemne. Ako tam chcú stráviť chvíľku času. Tak mi napadlo, prečo by si tam aj neposedeli pritom nevypili kávičku. Tým, že kamarátka zase brigádovala v oblasti gastra, spojili sme sily a vymysleli Kvetiareň, čiže stojíme za ňou my dve. Petra a Nikola. Kvetiareň je plnohodnotne prepojená kaviareň s kvetinárstvom, v priestoroch v industriálno - retro štýle. V rámci kvetinárstva sa snažíme aranžovať v prírodnom duchu, vrámci kaviarne zase ponúkame kávu a nápoje, ktoré nenájdete v každej druhej kaviarni, takže komerčných produktov je u nás minimum. Koncept je založený na originalite a snahe odlíšiť sa. 

Neprehliadnite: Tbilisi je mesto bohaté na architektúru i gastronómiu: Východná Európa sa stáva novým objavom pre turistov

Na čo ste najviac a patrične hrdé?

Určite sme hrdé na to, že vačšinu Kvetierne sme zariadili svojpomocne, už od prvotného nápadu, celkového návrhu interiéru, cez renováciu starého nábytku a celkového vizuálu, až po dnešný look Kvetiarne ako takej. Fungujeme piaty rok, mnohých sme inšpirovali a otvorili podobné prevádzky, tak asi to robíme dobre.

Na čom si naozaj zakladáte a čo u vás nájdeme?

Určite si zakladáme na priateľskom vystupovaní, aby sa tu zákazníci cítili príjemne a na spomínanej jedinečnosti. Ponúkame príjemné prostredie na priateľské, či pracovné stretnutia, čas pre seba, oddýchnuť si a zastaviť sa na šálku výbornej kávy v pokoji, mimo ruchu nákupných centier, aj keď v centre mesta. Posedieť si pri knižke, v obklopení kvetov.

Čo máte na svojej práci najradšej?

Na našej práci milujeme prostredie, v ktorom sme, toto miesto má jedinečnú atmosféru, prirodzené svetlo, vôňa, ktorá tu je... Veď pri práci je veľmi dôležité pracovné prostredie. Ďalej určite našich stálych zákazníkov a samozrejme kvety a kávu!

Pozrite si tiež: Najnovšie česko-slovenské filmy, na ktoré sa môžete tešiť v 2020: Tento rok bude bohatý na domácu tvorbu