Presunúť na hlavný obsah

Najnovšie česko-slovenské filmy, na ktoré sa môžete tešiť v 2020: Tento rok bude bohatý na domácu tvorbu

Zábava

Tento rok bude rozhodne bohatý na domácu filmovú tvorbu. V prvej polovici príde do kín hneď niekoľko očakávaných titulov, ktoré si zamilujete. Či už milujete kriminálne, komediáne žánre alebo rozprávky.

Príliš osobná známosť

Hneď začiatkom roka vtrhla do kinosál komédia na základe knižnej predlohy Príliš osobná známosť. Film vznikol v česko-slovenskej produkcii a zobrazuje život troch žien, ktoré spája dieťa, muž, priateľstvo. V hlavných ženských úlohach sa predstavia Petra Hřebíčková, Tatiana Dyková či Eliška Balzerová. Mužské postavy stvárňujú Branislav Trifunović, Predrag Manojlović a Chorvát Janko Popović Volarić. Zo slovenských hercov si vo filme zahral Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš. Úsmevná komédia je práve teraz v kinách a už počas prvého víkendu zaznamenala veľký úspech. Prekonala už dokonca snímku Všetko alebo nič. 

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšie filmy minulého roka, ktoré majú najväčšiu šancu získať Oscara: Poznáte všetky nominované?

Viac fotiek z filmu nájdete v galérii

Sviňa

Jedným z najočakávanejších filmov zo slovenskej tvorby. Film Sviňa bol nakrútený na základe rovnomenného knižného bestselleru spisovateľa Arpáda Soltésza. Odohráva sa vo svete vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí.  Hrajú Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban, Gabriela Marcinková, Diana Mórová, Braňo Bystriansky, Szidi Tobiasz. Triler si môžete pozrieť od 6. februára. 

Neprehliadnite: Pasta Oner a jeho výstava Bratstvo večnej lásky: Jeho tvorba reflektuje a ironizuje súčasnú popkultúrnu spoločnosť

Perinbaba

Kto by si napamätal túto rozprávku? Ak patríte medzi jej fanúšikov, tak máme pre vás vynikajúcu správu. Už tento rok dorazí do kín dlhoočakávaný druhý diel s názvom Perinbaba a dva svety. Juraj Jakubisko, ktorý sa ujal réžie aj scenára, obsadil do hlavných úloh mladých hercov Lukáš Frlajsa a Sabinu Skalickú. Termín oficiálnej premiéra ale zatiaľ nie je známy. 

Prečítajte si: Horúce filmové novinky roka 2020: Netflix ovládnu hollywoodske hviezdy na čele s Georgem Clooneym

 

Ktorý film by ste si chceli pozrieť?

spolu hlasovalo 323 ľudí

Sviňa
198

Viac fotiek z pripravovaných filmov nájdete vo fotogalérii

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe