Presunúť na hlavný obsah

5 zásad škandinávskeho bývania: Takto vytvoríte pravé teplo domova

Bývanie

Ak milujete minimalizmus, funkčnosť a radíte sa do kategórie estétov, zrejme vám bude škandinávsky štýl bývania veľmi blízky. Pozrite sa, ako ho docielite u seba doma.

Chcete zo svojho domova vytvoriť skutočnú oázu pokoja? Aby priestor, v ktorom sa nachádzate nielen dokonale korešpondoval s vašou osobnosťou, no zároveň vám nechával aj priestor na realizácou? Nechajte sa inšpirovať zásadami škandinávskeho bývania. Ten spája minimalizmus, funkčnosť a estetický aspekt do jedného celku. 

Otvorený, vzdušný priestor, bez zbytočných priečok má byť dominantou

Ideálne je, ak zabudnete na záclony, ťažké závesy, zbytočné, priečky, či členenia. Seversky ladený interiér má pôsobiť ako otvorený, veľmi vzdušný priestor. Využívajte hlavne prírodné materiály, ako pleteniny, ľan. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Scandinavian Homes (@scandinavianhomes),

Prečítajte si: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

Jednoduché línie doplňte vintage nábytkom

Hoci celý škandinávsky štýl je veľmi minimalistický, ideálne je ak ho doplníte vintage kúskami. Práve tie, tomu dodajú punc elegancie, glamouru a teplo domova, ktoré chcete vytvoriť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Scandinavian Homes (@scandinavianhomes),

Základom je drevo a koža

Absolútny základ je drevo. Skúste sa však vyhnúť imitáciám a napodobeninám. Voľte najmä prírodné drevo a nechajte vyniknúť prirodzené a zaujímavé štruktúry. Doplnky voľte najmä v štýle kože, dreva a kovu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Scandinavian Homes (@scandinavianhomes),

Svetlé odtiene

Svetlé odtiene sú naozaj kľúčové. Steny natrite bielou farbou, rovnako nábytok voľte v tlmenejších farbách a skôr tých zemitých. Skôr jeden solitér voľte v dominantnej farbe, ktorým celý priestor rozžiarite. 

Inšpirujte sa tiež: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

Detaily, detaily, detaily

Nezaobídete sa bez sviečok, fotorámikov. Zaujímavý detail vo výraznej farbe je niečo čím upútate pozornosť a zároveň celý interiér rozžiarite. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Scandinavian Homes (@scandinavianhomes),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus