Presunúť na hlavný obsah

Fakt sme to nosili? Tieto topánky boli hitom v roku, keď ste sa narodili

Móda

Ktoré topánky boli na výslní, keď ste uzreli svetlo sveta? Máme pre vás prekvapenie: takmer rovnaké topánky si môžete z nostlagie dopriať aj dnes!

Neprehliadnite: Trenčkot verzus džínsová bunda s opaskom: Milovníčky 60. a 90. rokov, máte sa na čo tešiť

60. roky: Kitten Heels

Šesťdesiate roky patrili maličkým, jemným opätkom, ktoré boli elegantné, no zároveň na seba nepútali pozornosť. Presne tak, ako sa na správnu dámu zo 60. rokov patrí! Kitten heels však mali aj ďalšiu výhodu. Dámy v nich vďaka malému opätku vydržali celý deň. Ak túžite po svojich kitten heels aj vy, lepšiu príležitosť ako teraz už nedostanete. Kitten heels sú znova trendy!

70. roky: Mokasíny v štýle Jackie Kennedy

Jackie Kennedy, niekdajšia prvá dáma USA, sa stala módnou ikonou a vzorom pre všetky Američanky. Jej nenapodobiteľný štýl fascinuje fanúšikov módy dodnes a rozhodne to nie sú len topánky, ktoré spopularizovala. Biele rukavičky, ikonický účes, moderné francúzske strihy látok, žiarivé farby: čokoľvek si Jackie obliekla, bol z toho hit. Inak tomu nebolo ani pri loafers, mokasínach so sponou na jemnom podpätku, ktoré si obľúbili ženy po celom svete. Boli elegantné, na podpätku, no zároveň nesmierne pohodlné!  

Neprehliadnite: Návrhárku Emu Klein naučil plniť si sny jej otec, ktorý zostrojil lietajúce auto

80. roky: Sexy ihličky

Keď ženy po celom svete uvideli film Flashdance, povedali si, že majú plné zuby decentnosti. Dámy a dizajnéri sa rozhodli trochu odviazať a zahodiť konvenčnosť. Chceli byť sexy a príťažlivé! Začali nosiť vysoké ihličky, navyše v najrôznejších farbách – od červených, až po ružové, len aby konečne upriamili pozornosť na svoje zvodné nôžky.

90. roky: Platformy

Celé deväťdesiate roky boli o rocku a platformách. Nosili sa v najrôznejších variáciách: lodičky, sandále, čižmy, dokonca tomuto trendu neušili ani tenisky. Platformy boli pohodlné a milovali ich všetci. Platformy sú taká dokonalá obuv, že nevyšli z módy snáď nikdy a v obchodoch ich v rôznych podobách nájdete dodnes.

2000: Hriešne špicaté topánky

Priznajte sa, každá z nás zhrešila. Určite si pamätáte šialené špicaté topánky, ktorých špička sa končila ďaleko za skutočnou dĺžkou chodidla. Nosili sme ich však všetky a nikomu neprišlo smiešne, že tá trochu pridlhá špička sa zdvíha až k oblakom. Zhrešili sme my, zhrešili aj celebrity. Až neskôr dizajnéri predviedli o niečo príťažlivejšiu verziu špicatých topánok, ktorú obľubujeme dodnes.

2005: Ugg čižmy

Keď sme v roku 2005 začali v časopisoch vídať tieto rozkošné snehule vystlané ovčou kožušinou, chceli sme ich všetky. A chceli ich aj celebrity, aj tie mužské. Nebolo jedinej hviezdy, ktorá by doma nevlastnila jeden pár UGG čižiem. Hviezdy nimi boli také posadnuté, že ich nosili aj v lete k šortkám na pláži. 

Neprehliadnite: Topánková challenge: V čom prechodiť jesennú medzisezónu?

Ktoré topánky by ste si už v živote neobuli?

spolu hlasovalo 1725 ľudí

Platformy
124

- Najčítanejšie -