Presunúť na hlavný obsah

Trenčkot verzus džínsová bunda s opaskom: Milovníčky 60. a 90. rokov, máte sa na čo tešiť

Móda

Púštna búrka je akousi predzvesťou konca leta, ktorá sa spája s ružovou oblohou ako stopou po zapadajúcom slnku. Zemité tóny a pastelová dúha v duchu DESERT STORM BY ANSWEAR v nás prebúdzajú nostalgiu.

V uplynulých dňoch sme sa mohli presvedčiť, že módny priemysel prechádza revolúciou. Záplavu trendov strieda uvedomelosť v móde a silné puto k prírode. Prírodné živly sú aktuálnym zdrojom inšpirácie a púštna búrka je jedným z nich. DESERT STORM BY ANSWEAR je revolúciou v obliekaní a ponúka návrat k jednoduchým strihom, ktoré predstavujú ultimátnu klasiku.

Trenčkot a Audrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho

Do šatníka žien sa trenčkot dostal s dostatočným oneskorením. Zatiaľ čo muži ho spočiatku nosili ako uniformu, až sa postupne preniesol kabát tohto typu do civilu už v 19. storočí, ženy si s ním podali ruky až v 60. rokoch minulého storočia. Ikona tej doby, mimochodom so slovenskými koreňmi, Audrey Hepburn jeden taký preslávila vo filme Raňajky u Tiffanyho. Neboli to teda len „malé čierne“, ktoré sa na pultoch po zhliadnutí tohto filmu bleskurýchle vypredali. Audrey mala na sebe aj takýto smotanový trenčkot.

Ako sa nosil v tom čase: Trenčkot, nazývaný u nás v tom čase ako baloniak, bol mimoriadne praktický a odolný voči vonkajším vplyvom a počasiu. Pre svoju uniformitu si ho zamilovali aj nežné pohlavia. Nosili sa len klasické strihy, všade rovnaké a elegancia bola nevyhnutným aspektom.

Ako ho nosiť dnes: Čo najjednoduchšie. Návrat ku klasike predstavuje stávku na istotu. Dobre padnúci trenčkot nič viac nepotrebuje. Od pondelka do piatku vám bude k službám a splní aj tie najväčšie očakávania v rámci stylingu. Trenčkotom sa inšpirovali návrhári aj pri koncipovaní iných odevov ako je overal alebo sako. Kombinujte s čižmami alebo teniskami. 

Legendárne texasky  90's

Až po revolúcii sa nazývali jeansami, dovtedy na nich mnohí spomínajú ako na texasky. V 50. rokoch zažívali vplyv na pouličnú scénu, obľube sa tešili najmä u mladých a už v 60. rokoch im podľahli aj dospelí. K nám však tento trend prišiel naplno po revolúcii v 1989. Nesmrteľnú klasiku v podobe jeansov milujeme natoľko, že každý kus odevu patrí medzi nadčasové modely. 

VIDEO: Neoficiálna uniforma na nasledujúce dni v podobe Desert Storm by Answear 

Evergreen, na ktorý nedáme dopustiť prichádza tentoraz s oversize jeansovými bundami. Predĺžený strih a opasok vytvárajú siluetu. Jeansy sa nám spájajú s tým najkrajším obdobím, obdobím mladosti. Sú prejavom slobody a voľnomyšlienkarstva. 

Púštna búrka

Medzi zemité odtiene typické pre nadchádzajúcu jeseň patria jednoznačne všetky farby prírody. Odrazom slnka o prírodné kamene a minerály dochádza k plejáde odtieňov farebného spektra. Farebné dúhy strieda batika, ktorá v spojitosti s púštnou hnedou vytvára zaujímavý kontrast. 

Nosia sa overaly v duchu „working girl“, trenčkoty, vyprané denimové bundy s opaskom v oblasti pásu. Kombinujte s klasickými lodičkami v telovom odtieni s plisovanou sukňou, výsledkom je nenásilná forma štýlu.

Čo vyhráva vo vašom šatníku – trenčkot vs džínsová bunda?

spolu hlasovalo 231 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe