Presunúť na hlavný obsah

IN vs. OUT: Zistite, ktorým topánkovým štýlom odzvonilo a vymeňte ich za štýlovejšie alternatívy

Móda

Móda je nekončiaci kolobeh odchádzajúcich a nastupujúcich trendov. Jedným dychom však treba dodať, že hlavným merítkom módnosti by však stále mal ostať váš subjektívny pocit z toho-ktorého trendu.

Topánky nie sú výnimkou! Hoci existuje veľa trendov v obuvi, ktoré v konečnom dôsledku obstoja i v skúške času, sú niektoré, ktoré sa vám náhle zdajú prehnané či okukané a vo vašich očiach dosiahnú bod presýtenia. 

Neprehliadnite: Zabudnite na Paríž: Severský štýl it-girls z Kodane sa vám dostane pod kožu

OUT: Platform sandals

IN: Strappy sandals

Éra vysokých platformových topánok je snáď nadobro preč. Je pravdou, že si mnohé ženy obľúbili pre ich relatívnu pohodlnosť, no to, čo pridajú na pohodlí, odoberú na estetike. Sú totiž ťažkopádne a nohám opticky pridávajú dojem masívnosti. Snaha o dlhšie a štíhlejšie nohy, kvôli ktorej nosíme topánky na opätkoch, tak príde na zmar. Nohy v ramienkových sandálkach s klasickým a ihličkovým podpätkom  pôsobia na druhej strane jemne a žensky.

Sponzorovaný odkaz:

OUT: Sharply pointed shoes

IN: Square-Toe shoes

Po ostrej špičke, ktorá bola v minulých sezónach veľmi populárna, preberá štafetu obľúbenosti obuv so štvorcovými špičkami. Na trhu je aktuálne veľa skvelých štýlov tejto oživenej klasiky, či už v podobe mules, sandálov alebo čižiem. Posledné fashion weeky ukázali, že influencerky už tomu trendu podľahli. Pridáte sa aj vy?

OUT: Rubber flip-flops

IN: Fashion-flops

Túto letnú sezónu zažívali vďaka streetstylu aktívny comeback klasické gumené flip-flopy alebo tzv. “žabky”. Ako to už pri recyklovanom trende býva, príde vždy vo vynovenej verzii. Tentokrát sa im vďaka značkám Staud či Tibi dostalo nielen podpätku, ale aj nového pomenovania - “fashion-flop".

Prečítajte si tiež: Sprievodca mestskou džungľou: Vyznajte sa v animálnych vzoroch a zabodujte s nimi aj v lete

OUT: PVC heels

IN: Kitten heels

Hoci bol vinyl obrovským trendom prehliadkových mól. Expiračná doba tohto trendu pomaly vyprcháva a ak plánujete do svojho topánkovníka zakomponovať nejaký ten čerstvý prvok, kitten heels sú to pravé. Na výber je mnoho štýlových verzií, ktoré všetky spája ich príjemná výška. Tá by sa mala pohybovať v rozmedzí 3,5 až necelých 5 cm. 

OUT: Sock sneakers

IN: Classic sneakers

Módnej evolúcii sa nevyhol ani segment obľúbených tenisiek. V posledných sezónach rezonoval trend sock sneakers tak razantne, že bolo len otázkou času, kedy sa opozerá. A je to tu! Kým obľúbenosť sock sneakers klesá, klasické tenisky naberajú na sile. Chystáte sa investovať do nového páru? Čím jednoduchšie, tým lepšie!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus