Presunúť na hlavný obsah

Zabudnite na Paríž: Severský štýl it-girls z Kodane sa vám dostane pod kožu

Móda

Na módnej mape sa čoraz výraznejšie objavuje nová metropola, v ktorej sa to štýlovými outfitmi doslova hemží. Vitajte v Kodani.

Práve Kodaň bola nedávnym dejiskom fashion weeku, ktorý si čoraz výraznejšie získava svoje unikátne postavenie. Nepatrí síce medzi notoricky známu veľkú “4ku” metropol, ktorá v poradí Paríž, Miláno, Londýn a New York, určuje módne trendy nadchádzajúceho roka, no i hlavné mesto Dánska má v oblasti módy, čo ponúknuť. Narastajúca sila a popularita nielen severských značiek, ale aj severských módnych influenceriek spôsobuje, že práve Kodaň je miestom novej módnej inšpirácie. 

Neprehliadnite: Čaká vás váš veľký deň? Svadobné šaty v týchto štýloch momentálne na prehliadkových mólach bodujú

Móda bez hraníc

Škandinávska moda je špecifická, eklektická, iná… Na sile naberá v čase, kedy sa v móde rúcajú všetky zaužívané pravidlá. Uvoľnenie pomerov je zapríčinené silou slobody a neutíchajúcim individualizmom. Najjednoduchším spôsobom sebavyjadrenia je jednoznačne móda, prostredníctvom ktorej máme možnosť prehovárať k ľuďom bez toho, aby sme to robili fakticky. A čo o sebe prezrádzajú ikony štýlu z Kodane?

Škandinávske krajiny patria vo všeobecnosti k tým najšetrnejším. Táto ich vlastnosť sa pretavila aj do ich prístupu k móde. V otázke kvalita vs. kvantita majú nepochybne jasno. Narozdiel od zhýralých Talianok si nepotrpia na tradičnú okázalosť a urputné rýchlo sa meniace trendy, ale uprednostňujú skôr módne kúsky, ktoré pre nich predstavujú investíciu na niekoľko najbližších rokov.

Prečítajte si tiež: Od baby pink až po magentu: Letu 2019 vládne ružová, ktorá je zárukou štýlu vo všetkých jej odtieňoch

Nové Francúzky?

Paríž vždy bol a je bezpochyby synonymom módy a vkusu. Ženy na celom svete majú chic Francúzky na svojom módnom piedestále a pokúšajú sa napodobiť ich nezameniteľný štýl. Hlavnými esenciami ich tradičného sofistikované looku je nadčasová klasika v osvedčených kombináciách. Do tejto módnej atmosféry privanul škandinávsky vietor severské it-girls, ktoré si svet získavajú svojou bezprostrednosťou a nenútenosťou, ktorú vnášajú aj do svojich outfitov. Tie sú síce vždy jednoduché a praktické, no neobmedzujú sa len na monochromatizmus a strohú paletu farieb. Outfity škandinávskych ulíc sú lekciou toho, ako pracovať s farbami, vzormi a ženskými a mužskými prvkami nepredvídateľným spôsobom, ktorý vám zabezpečí harmonickú jednotu a voľnosť.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus