Presunúť na hlavný obsah

Sprievodca mestskou džungľou: Vyznajte sa v animálnych vzoroch a zabodujte s nimi aj v lete

Móda

S animálnymi vzormi sa túto sezónu akoby vrece roztrhlo! Máte už aj vy svoj obľúbený? Ak nie, je čas si vybrať!

Cow print

Posledným zo zvieracích vzorov, ktorý sa prihlásil o slovo bol kravský vzor. Neznie to síce lákavo, no kravský vzor je skutočným fenoménom posledných dní. To, že tomu trendu podľahli Kardashianky asi nie je veľkým prekvapením, no vo svojej kolekcii ho použila napríklad aj Victoria Beckham. Základná farebná paleta hnedej/čiernej a bielej umožňuje jednoduché vrstvenie tohto vzoru najmä pokiaľ ide o jednotlivé kusy či doplnky. Napokon lodičky s týmto vzorom mala obuté aj Meghan Markle.

Leopard print

Dlhodobo najpopulárnejším zvieracím vzorom v módnom svete je nepochybne leopard. Trendy prichádzajú a odchádzajú, leopard ostáva. Dlohodobo ním ženy nadobúdajú na sexepíle. Avšak pozor! Nakoľko sa jedná o výrazný feminínny prvok, pre čistý a elegantný dojem ho nekombinujte s ďalšími, akým je napríklad čipka, docielite totiž presný opak.

Neprehliadnite: Nič nie je klasickejšie ako biela košeľa: Štýly, v akých sa dnes nosí nesmrteľný základ šatníka si vás získajú

Tiger print

Alternatívou k nadčasovému fashion leopardovi je tigrí vzor, ktorý mu je farebnosťou najbližší. To je pravdepodobne i dôvod, prečo dochádza k ich častej zámene. Kým telo leoparda zdobia tmavé kruhovité škvrny, tigre sa pýšia tmavými zvislými pruhy. Tigrí vzor podobne ako ďalšie animálne vzory v sebe nesie určitú silu, ktorú si nimi môžete šikovne prepožičať.

Snake print

Hadí vzor túto sezónu predbehol v trendovosti aj vzor leoparda, ktorého takpovediac zosadil z trónu kráľa módnej džungle. Návrhári vo svojich kolekciách dokázali, že motív hadej kože sa v tejto sezóne nijako neobmedzuje na zemité odtiene. Od klasických hnedých či bielych až po zelené a dokonca žlté odtiene. Navyše na ktoromkoľvek kuse oblečenia či doplnku. S týmto animálnym vzorom neurobíte chybu!

Prečítajte si tiež: Od baby pink až po magentu: Letu 2019 vládne ružová, ktorá je zárukou štýlu vo všetkých jej odtieňoch

Zebra print

Čierno-biela farebná kombinácia sa snúbi v zebriom vzore, čo z neho robí mimoriadne nositeľný vzor. Či už po vzore módneho domu Belanciaga uprednostníte zaužívanú farebnosť, či s ňou zaexperimentujete ako módny dom Givenchy, mestskou šelmou budete tak, či onak.  

Mix & mash

Kombinovanie viacerých vzorov bolo kedysi považované za módne faux-pas, dnes je tomu naopak. Schopnosť dômyselného kombinovania výrazných vzorov je známkou majstrovstva a skutočného estetického cítenia. Trúfnete si na to?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus