Presunúť na hlavný obsah

Nič nie je klasickejšie ako biela košeľa: Štýly, v akých sa dnes nosí nesmrteľný základ šatníka si vás získajú

Móda

Existuje viacero návodov k tomu, ako si vybudovať kapsulový šatník na tú-ktorú sezónu. Všetky sa však prelínajú v jednom módnom základe, ktorý by nemal chýbať (a určite ani nechýba) v šatníku žiadnej z nás.

Nosenie bielej košele je dnes bežná vec, v minulosti však bolo devízou. Biela košeľa totiž bola pôvodne vnímaná ako druh oblečenia, ktoré nosili výhradne bohatí ľudia. Prečo? Z prozaického dôvodu! Odstrániť škvrny z bieleho oblečenia nebolo jednoduché, takže ak sa im chceli vyhnúť, potrebovali jednoducho nový kus. A to si všetci dovoliť nemohli. 

Odvtedy však tento módny kúsok prešiel kus cesty a etabloval sa (ako inak) vďaka hollywoodskym hviezdam, ktoré toho času určovali štýl. V 40. rokoch sa biela košeľa dostala do Hollywoodu vďaka Katherine Hepburnovej, v 50. rokoch prevzala “štafetu” jej menovkyňa - Audrey, ktorá si rukávy svojej bielej košele šikovne vyrolovala. V 80. rokoch sme uviazanú košeľu videli na nezabudnuteľnej Baby v ešte nezabudnuteľejšom filme Hriešny tanec. 90. roky si v bielej košeli zase pamätajú Juliu Roberts v obľúbenom filme Pretty Woman.

Neprehliadnite: Od baby pink až po magentu: Letu 2019 vládne ružová, ktorá je zárukou štýlu vo všetkých jej odtieňoch

Bielou košeľou nič nepokazíte. Známy fakt. Funguje rovnako dobre v ležérnych kombináciách ako aj súčasť formálnych outfitov. Dnes sa tejto nesmrteľnej klasike dostalo hneď niekoľko jej prepracovaných verzií. 

Jednoducho off-shoulder

“Za málo snahy veľa muziky”. Aj s tým najobyčajnejším modelom bielej košele je možné zaujať svojou sofistikovanosťou. Rafinovane odhaľte svoju ženskú šiju, ktorou zaujmete aj bez väčšej námahy. Stačí rozopnúť pár vrchných gombíkov a nechať košeľu voľne skĺznuť na rameno. 

Dômyslený uzol

Po vzore módnych ikon z Holywoodu sa naučte s bielou košeľou pracovať. Je na to stvorená. A navyše, dobrá správa! Či sa už rozhodnete ležérne vyrolovať jej rukávy, nosiť ju na pol rozopnutú a na pol zapnutú v štýle, ktorému aktuálne holdujú Francúzky alebo si ju uviažete do trendy uzla. Niet čo pokaziť!

Wrap hack

V lete oceníte výhody bielej košele so zavinovaním. Ideálne z pridušnej ľahkej látky. Ak si dokonca vyberiete ten správny model, môžete si opticky pridať na objeme svojho hrudníka. Stačí jednoduchý trik. A to, keď si diel, ktorým prekrývate základ látky utiahnete o čosi viac.

Prečítajte si tiež: Letná párty vo veľkom štýle: Vďaka týmto kúskom získajú vaše plavky party look

Verzia crop

Pohrajte sa s dĺžkou. Skrátené verzie bielej košele sú priam ideálne na leto. Ak nepatríte k tým, ktoré sa môžu pochváliť dokonale plochým bruchom, nemusíte túto verziu bielej košele zatratiť. Stačí ju skombinovať so sukňou či šortkami s vysokým pásom, ktoré šikovne schovajú to, čo ma zostať skryté.

Objemné rukávy

Súčasná sezóna praje objemu. Balónové rukávy nadviazali na predchádzajúci úspech balónových sukní a uplatnenie našli aj v prepracovaní bielej klasiky. Objemné rukávy prichádzajú v množstve variantov, z ktorých sa najmódnejšie zdajú byť práve sú tie v dĺžke po lakte. Túto dĺžku “presne akurát” oceníte na jeseň.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus