Presunúť na hlavný obsah

Štýlové letné sandále pre všetky typy žien: Po akých túto sezónu siahnuť?

Móda

Každá z nás je iná, každá z nás má vlastný štýl. Na druhej strane sa tiež hovorí, že na každú dieru sa nájde záplata. Podobne to platí aj v prípade štýlovej letnej obuvi.

Elegantná

Čierne ramienkové sandále sú jedným slovom klasika, ktorú sa oplatí vlastniť. Sú tak univerzálnym kúskom, že si svoje miesto rozhodne nájdu v kapsulovom šatníku nás všetkých, ba dokonca prežijú každú fázu zbesilého jarného triedenia šatníka, ktoré letu pravidelne predchádza. O to vačšie využitie majú u tých, ktoré na popis svojho štýlu používajú prívlastok “elegantný”. Vdýchnite klasike nový štýl, napríklad trendy aplikáciami. 

Romantická

Milujete nazberané rukávy, rozviate šaty, kvetované vzory a vo vašom šatníku prevládajú vo väčšinovej miere farebné tóny pastelových farieb? Pravdepodobne sa radíte k dámam, ktoré možno označiť “nálepkou” - romatička. Jednoduché sandále sofistikovane doplnia každý vzorovaný model, navyše ich biela či béžová farba bude decentne korešpondovať s farebnosťou vášho šatníka, nech už je akýkoľvek. 

Neprehliadnite: Povinná letná výbava: Vo vašej plážovej taške by vám nemali chýbať tieto dovolenkové must have kúsky

Trendová

Ak patríte k tým, ktoré ostražito sledujú módne trendy, rozhodne vám túto sezónu nemohli uniknúť sandále, ktoré sú označované ako “floss”, “naked” či “strappy”. Všetky názvy sa spájajú v jedno. Ide o letný topánkový hit, v ktorom je vaša noha skôr vyzutá než obutá. Po vzore módnych domov Marni či Jacquemus sa túto sezónu nosia i tie s extra dlhými šnúrkami, ktoré si uviažete okolo kotníka.

Extravagantná 

Móda je plná protikladov. Na jednej strane máme trend, prútia, slamy, ľanu a ďalších prírodných materiálov a na strane druhej - vinyl. Vinyl bol obrovským trendom prehliadkových mól a zdá sa, že hoci to nemusí byť práve najpraktickejšia voľba pre obuv na leto, keďže o priedušnosti reč ani zďaleka nemôže byť, v správnom strihu ustojí aj letné dni dám, ktoré radi navonok demonštrujú svoju extravaganciu.

Prečítajte si tiež: Sukňa alebo šortky? Takto sa nosia obľúbené skorts, ktoré majú výhody obidvoch

Športová

Po úspechu modelu 1460 či 1461, zažívajú svojich letných 5 minút slávy aj robustné sandále Dr. Martensa. A samozrejme ich ďalšie obdoby. Ak patríte k športovejším dušiam, ktorým predstava o dni strávenom v opätkoch príliš nevonia, tieto chunky modely sú pre vás vhodnou voľbou. Jedná sa totiž o dokonalé mestské sandále, po ktorých siahnete, keď cítite, že to skrátka bude dlhý deň.

Alternatívna

Na záver. Ste dušou rebelka, ktorá príliš nerieši pravidlá a ich existenciu vníma len ako ďalšiu výzvu? Nepísané pravidlo, že k oblečeniu, ktoré radíme do kategórie “elegantné” patria v lete sandále, ideálne sandále na vysokom opätku, je pre vás prežitok? Závan zo škandinávskych ulíc k nám opäť priniesol “žabky”, ktoré zažívajú veľký comback. Okrem ikonických gumových Havaianas, sú tu aj ďalšie ich podoby, ktoré ponúkajú alternatívu letnej klasiky v streetovej forme.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus