Presunúť na hlavný obsah

Revízia v šatníku: Väčšina žien si myslí, že sa vie obliecť, no prehliadajú tieto detaily a vyzerá to na nich potom inak

Móda

Každá z nás pozná ten pocit, keď si na seba obliekla niečo, čo bol spätne v zrkadle alebo na fotke prešľap. V čom sme v obliekaní, my ženy, nepoučiteľné a ako sa tomu vyhnúť?

Sledovanie trendov naslepo je jednou z najčastejších príčin toho, že sa ženy nevedia vhodne obliecť a nikto im to nahlas nepovie. Najlepšie, čo môžete urobiť je vybudovať si postupne svoj vlastný štýl, v ktorom pôjdete na istotu. Vy samy najlepšie viete, v čom sa sebe páčite a pokiaľ to tak necítite, nekupujte si niečo s tým, že časom zmeníte názor a už vôbec nie, že časom schudnete a bude vám to dobré, veď tie šaty sú motivačné – schudnúť do nich.

Potrebujete poradiť? Najkrajšie looky, ako sa obliecť na svadbu ako hosť: Šaty v týchto strihoch sú slávnostné a zároveň chic

Nepodliehajte všetkým trendom, iba tým, ktoré vám pristanú

Móda je skutočne veda, ktorej sa treba naučiť rozumieť. Môže sa zdať na prvý pohľad, že sa neustále opakuje, no v skutočnosti je to niečo ako tradície, ktoré sa prenášajú z jednej generácie na druhú a nesú so sebou isté posolstvo. 
Návrhári každoročne predstavia najrôznejšie trendy. Treba si uvedomiť, že tieto trendy sú pre všetkých, aby uspokojili ich štýl, túžby a vystihli osobnosť. Preto je dôležité vedieť charakterizovať samú seba a podľa toho si vyberať jednotlivé trendy

Miery nepustia, ale neriaďte sa veľkosťou na odevoch

Nechcite byť za každým niekto iný. Niektoré ženy baví meniť svoju identitu spolu s trendmi, avšak niektoré vám nemusia pristať. To, že to pristane úplne odlišnej modelke na fotografii neznamená, že to je vhodné aj pre vás. 
Majte tiež na pamäti svoje miery. Nikto nehovorí, že musíte mať veľkosť XS a nevyhovárajme sa na módny diktát. Modelky sú štíhle a majú rovnakú konfekciu, pretože plnia úlohu „vešiaku“. Samy ste určite niekedy boli svedkami aj toho, že dané oblečenie vyzerá lepšie na žene s krivkami, tak na čo ten stres. Mimochodom, aj vám sa už stalo, že máte v rôznych obchodoch rôzne veľkosti a to s rozdielom dvoch až troch? Na tom aspoň vidíte, že spoliehať sa na nápis S na štítku nie je vždy v poriadku a že keď chcete mať niečo oversized, pokojne siahnite po veľkosti L. Nič to neznamená, dôležité sú vaše miery.

Učte sa od najlepších

Nechajte si poradiť a vzdelávajte sa aj v tomto, na prvý pohľad, povrchnom odbore. Slovo módnej štylistky alebo persóny zaoberajúcej sa módou je fajn vziať si k srdcu. Samozrejme, nie každý môže mať svoju osobnú štylistku ako hviezdy strieborného plátna
Vďaka sociálnym médiám však má každý z nás „svoju“ štylistku, ktorú môže sledovať a učiť sa od nej, ako postupovať pri výbere oblečenia. Doba ešte nikdy nebola taká ako je dnes a všetko je doslova na dosah ruky. 

Odpovedzte si na otázku, ktorá veľa odhalí

Oblečiem si to viac ako raz, sa dnes mení na otázku: „Oblečiem si to viackrát a môžem to skombinovať s viacerými kusmi?“. 
Keď si kupujete daný kus oblečenia, nepozerajte sa naň ako na samostatný kúsok, ale predstavte si hneď outfity, ktoré s nimi dokážete kreovať. Ak vám napadne ihneď niekoľko možností, rozhodne to stojí za to a máte istotu, že robíte dobre. V opačnom prípade to nechajte na neskôr. Uvidíte, že o pár minút ani nebudete vedieť, že vám niečo také chýba.

Inšpirujte sa: Letné topánky, ktoré sú HOT: Máme pre vás výber tých, v ktorých sa budete cítiť po celý deň ako v obláčiku

Vráťme spolu späť čaro módy a kvality

Móda a štýl nie je o peniazoch a dá sa obliecť aj pekne z málo peňazí. V čase udržateľnosti módy je však na mieste otázka, či predsa len nevrátiť čaro nakupovaniu a jednotlivým kusom oblečenia. Kvalitné oblečenie je drahšie, ale aj dlhšie vydrží a nevytvárame ním toľko odpadu. Častou odpoveďou žien je, že na to nemajú, ale aj to sa dá zmeniť. Môžete si postupne odkladať peniaze a až časom sa dopracovať práve k vysnívanej a kvalitnej kabelke, ktorú budete mať roky. Ak si prerátate sumu, ktorú ste minuli predošlé roky na trendové kabelky a porovnáte s jednou kvalitnou, ktorú budete mať niekoľko rokov, s veľkou pravdepodobnosťou zistíte, že ste ešte ušetrili peniaze. Jediné, s čím sa musíte vyrovnať je, že nebudete mať endorfíny z nakupovania, no môžete ich mať z cvičenia a pohybu, ktorý vám do vysnívaných kúskov prispeje k pevnejšej postave a sebavedomejšej kvalite života.

- Najčítanejšie -