Presunúť na hlavný obsah

Ste pripravené na festivalovú sezónu? Zaobstarajte si tieto kúsky v týchto štýloch, ktoré patria do povinnej výbavy

Móda

Sezóna letných festivalov je tu! Ste pripravené? Tieto svetové inšpirácie vám s povinnu výbavou na tie slovenské pomôžu.

Neon

Hoci sú pastely letnou klasikou, batika je retro oživením a zvieracie potlače nesmrteľné, nič nemôže zažiariť viac než neón. Žiarivé odtiene ružovej, oranžovej, žltej, a najmä zelenej sú priam “vyrobené” na festivalovú sezónu. Ak nič iné, bude to veľmi užitočné pre identifikovanie v davoch. Podľa internetového obchodu Lyst sú najvyhľadavanejším štýlom pre festivaly roka 2019 neónové bikerové šortky s 190 percentným nárastom vyhľadávania.

Neprehliadnite: Kabelka à la Sex v meste zažíva comeback: Máte už aj vy svoju clutch?

Crochet

Ak chcete toto leto kráčať ruka v ruke s aktuálnymi trendami, rozhodne nesmiete opomenúť háčkovanie alebo tzv. “crochet”. Tohtoročná Coachella bola tohto trendu doslova plná. Spôsobov,  ako ho nosiť je totiž hneď niekoľko. Nemusíte byť hneď vyznávačkou hippie, aby ste si k nemu našli cestu aj vy. Môžete ho nosiť tiež cez bikini alebo vysoké nohavice, no na druhej strane doplní i tašku alebo sandále.

Lace & denim

Kombináciu čipky a džínsoviny by sme mohli s pokojným svedomím mohli označiť za štandardné festivalové oblečenie. Zároveň však aj jedno z najlepších. Táto módna dvojica je doslova bezkonkurenčné combo, pokiaľ ide o festivalovú módu. Keď príde na festivalové prípravy, túto klasiku môžete “vyšperkovať”. A to doslova! Rovnako ako jemné šperky či obľúbené mušle, zdá sa, že robustné zlaté šperky budú v tomto roku festivalovou novinkou.

Prečítajte si tiež: Romantika v šatníku: Nežný tyl, volány a balónové rukávy sú na leto ako stvorené

Sheer

Jeden look, ktorý na festivaloch nikdy nevymizne, je boho look. Či už chcete nosiť takmer neviditeľnú maxi sukňu kombinovanú s body či plavkami, alebo si tento rok vyberiete priehľadné “zvonáče.” Je nepopierateľné, že si pozornosť okolia získate nielen koketným lookom, no i svojou odvahou.

"the bigger the better"

V bežnom živote si mnohokrát vystačíme s džínsami a tričkom, festivaly sú však alternatívnou realitou a žiadny trend nie je príliš trendy. Fráza "čím viac, tým lepšie" v prípade festivalových doplnkov skutočne platí. Takže, bez ohľadu na to, čo si oblečiete, vedzte, že doplnky sú nutnosťou. Od retro okuliarov, výrazných šperkov až po klobúky, dôverujte nám, keď povieme, že toto je finálna bodka vašich festivalových lookov.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe