Presunúť na hlavný obsah

Bohémsky štýl si získa aj vaše nespútané srdce: Vyskúšajte strapce a maxi dĺžky

Móda

Nespútaný, uvoľnený a oslobodzujúci. To sú prívlastky bohémskeho štýlu, ktorý je viac než len módnym trendom - je to kultúra. Tá prichádza s bohatou históriou a veľmi špecifickou ideológiou. Predstavuje alternatívu ku klasickému obliekaniu i mysleniu. Stotožníte sa s ňou aj vy?

Bohémsky štýl je spájaný predovšetkým s érou hippie a módou 60. a 70. rokov., hoci je súčasťou i dnešnej mainstreamovej kultúry. Faktom je, že boho móda v skutočnosti začala už v 19. storočí kontrujúc hlavný prúd. Dnešná široká škála oblečenia a doplnkov v štýle boho chic robí z tohto štýlu skutočný fenomén.

Osloboďte svoj šatník i myseľ

Móda označovaná ako tzv. “bohémska” predstavuje štýl uvoľnenej módy. Rozviate odevy, ležérne doplnky a umelecké kreatívne prvky sú vyjadrením životnej ideológie, ktorá s ňou prichádza ruka v ruke. Alternatíva nielen v obliekaní, ale aj myslení pobáda k oslobudzujúcemu životnému štýlu a spoločenským postojom, a to od materializmu až po spoločenské obmedzenia.

Neprehliadnite: Hľadáte najštýlovejšie slnečné okuliare sezóny? Už nemusíte, máme pre vás pár tipov

Zapletená v štýle

Pletená a háčkovaná móda už dávno nie je len záležitosťou éry hippie či letných festivalov. Je nepopierateľné, že toto leto bude patriť hačkovaným kúskom. Široké rukávy či ramená odhľujúce výstrihy pletených topov vašu bohémsku náladu ešte podčiarknu.

Priama úmernosť

Splývavé, voľné, vzorované, s “áčkovým” strihom a v maxi dĺžke. Také sú šaty bohémky. Čím viac atribútov, tým viac boho chic štýlu.

Stačí strapec

Svoju nespútanosť a uvoľnenosť môžete svetu ukázať veľmi jednoducho. Stačí pár strapcov, ktoré o sebe dajú vedieť pri každom kroku a vaša bohémska povaha nezostane nepovšimnutá.

Prečítajte si tiež: Bodkovaný vzor je túto sezónu na výslní: Nájdite si obľúbený spôsob, ako ho nosiť

Jasná správa

Ak vás to pri výbere topánok tiahne k prírodným odtieňom, dreveným akcentom, animálnym vzorom, kovbojským prvkom a robustným opätkom, je to potvrdené. Aj vy ste prepadli bohémskemu štýlu.

Ako od babičky

Look bohémky možno jednoducho vykúzliť výberom správnych doplnkov. S ich počtom tiež nešetrite. V prípade tohto štýlu totiž neplatí, že menej je viac. Vhodné sú všetky tie, ktoré pripomínajú obsah šperkovnice vašej babičky.

Diskusia k článku

comments powered by Disqus