Presunúť na hlavný obsah

Získajte siluetu presýpacích hodín jednoducho a bez cvičenia: Ktorý módny doplnok vám k tomu poslúži?

Móda

Každá z nás je iná. Ako má vyzerať ideálna ženská postava? Názory na ideály krásy sa rôznia, a to nielen s ohľadom na individuálne vnímanie konkrétnych ľudí, ale aj na historické obdobie. Existuje však typ postavy, ktorý overil čas, a ktorý je atraktívny aj pre opačné pohlavie. Ide o tzv. typ presýpacích hodín. Ponúkame návod, ako túto siluétu ziskať. Doplnkom!

Tzv. dokonalá postava. Pre túto postavu sú typické plnšie prsia, úzky pás a zmyslené boky. Horná a dolná časť tela je zväčša symetrická. Dôraz sa kladie na úzky pás, ktorý je dominantný. Takouto postavou sa mohla pochváliť napríklad Marilyn Monroe, ktorá tento typ postavy spopularizovala a právom si vyslúžila titul sexsymbolu. 

Neprehliadnite: Osvojte si už dnes najneočakávanejší doplnok sezóny: Ukážeme vám, ako nosiť mušle

Osí pás na počkanie

Takto rýchlo a efektívne vám k vysnívanému ideálu dopomôže jediný módny doplnok. Opasok! Všetky ho máme v skrini, a to bez výnimky! Ak si aj vy myslíte, že krivky Venuše sú vám na míle vzdialené a o páse nemožno vo vašom prípade ani len hovoriť. Garantujeme vám, že práve tento nenápadný zázrak opticky vyrieši váš “problém”. Navyše, tento doplnok má schopnosť pretransformovať váš outfit na jeho odvážnejšiu, trendovejšiu verziu.

Prečítajte si tiež: Prútie, slama, bambus: Kabelkám túto sezónu jednoznačne vládnu prírodné materiály

Moderná Marilyn

Podobne ako ikona 50. rokov, tvarujte svoju postavu tým, že sa opášete v drieku. Opasok privedie pozornosť na váš pás a voilá, silueta presýpacích hodín je na svete! A to bez ohľadu na konkrétny strih šiat.

Zviditeľnená neviditeľnosť

Tento trik poslúži rovnako dobre aj tým ženám, ktorých miery sú cez prsia a cez boky viac-menej rovnaké. Práve ony často riešia problém tzv. neviditeľného pásu. Ak ste útlej postavy, uprednostňujte užšie druhy opaskov, ktoré nebudú pôsobiť robustne.

Už viete ako na to

Aj tie, pre vás zdanlivo najneforemnejšie oversized kúsky, ktoré sú síce trendy, no vy ste im už dávali nadobro zbohom, keďže nelichotia vašej postave, dostávajú týmto doplnkom nový rozmer. Skúste to.

Vo vintage štýle

Odpútajte pozornosť od nežiadúcich partií tým, že pohľad okolia upriamite na doplnok, ktorý nie je len opaskom, ale i šperkom okolo vášho pása.