Presunúť na hlavný obsah

Povinná letná výbava: Vo vašej plážovej taške by vám nemali chýbať tieto dovolenkové must have kúsky

Móda

Leto nám svojimi teplotami stále pripomína, že je tu. Možno aj vás ešte len čaká dovolenková výzva v podobe toho, čo si nezabudnúť pribaliť do plážovej tašky. Toto je základ, ktorý rozhodne nesmie chýbať.

Beach bag

Aby sme to zobrali od samého začiatku, to najpodstatnejšie je samozrejme samotná plážová taška. Mala by byť v prvom rade priestranná, aby obsiahla všetky veci, ktoré k dňu strávenému na pláži jednoznačne patria. Plážová osuška, rozčítaná kniha či magazín a opaľovací krém predsa nemôžu ostať doma! No nikto nepovedal, že sa funkčnosť a trendovosť vylučujú. Štruktúrované, odolné plátené tašky sú plážové klasiky. Siahnuť však môžete aj po slamených modeloch, ktoré sú aktuálne veľmi módne a akceptovateľné nielen na pláži, ale aj v uliciach. 

Bikini forever

Pláž? Samozrejme plavky! To je jasné. Otázkou však je, aké?! Odpoveď ponecháme na vás. Každá postava so sebou prináša špecifiká, ktoré módne trendy nemusia vždy zohľadňovať. Ponuka je však momentálne tak široká, že si vyberie skutočne každý. Ak chcete vsadiť na istotu a hľadáte typ, ktorý nebude nikdy out, jedná sa o klasické bikini. Tie tú budú forever.  

Neprehliadnite: Sukňa alebo šortky? Takto sa nosia obľúbené skorts, ktoré majú výhody obidvoch

Perfect sunnies

O nevyhnutnosti slnečných okuliarov v plážovej výbave snáď niet pochýb. O čosi viac by ste si mali dať záležať na kvalite v prípade, že sa chystáte na celodennú návštevu pláže. Intenzívne pôsobenie slnečných lúčov bez náležitej ochrany UV filtra by si mohlo časom na vašom zraku vypýtať daň. Spojte príjemné s užitočným a zaobstarajte si tento rok kvalitné štýlové okuliare. 

Head cover

V lete si náležitú ochranu nezaslúžia len oči, ale aj pokožka hlavy a naša koruna krásy - vlasy. Tie totiž pod intenzívnym pôsobením slnka, soli či vlhkosti strácajú na svojich prirodzených vlastnostiach, častokrát sú vysušené a bez lesku. Jeden zo spôsobov, ako ich najlepšie ochrániť je zároveň i efektívny spôsob, ako na seba strhnúť pozornosť na pláži. Športové šiltovky, elegantné klobúky, pestrofarebné turbany či bohémske šatky. Nezabudnite si pribaliť aspoň jeden tento letný doplnok, oceníte ho.

Prečítajte si tiež: Trend, ktorý nezmešká žiadne leto: Biele šaty ako základ, do ktorého sa oplatí investovať

Comfy slides

Podpätky na pláž nepatria. Uprednostnite štýlový komfort v šľapkách, ktoré máte v jednej sekunde na nohách a v druhej ich držíte v ruke brodiac sa rozohriatým pieskom, ktorý si žiada vašu rýchlu reakciu.

Pareo mood

Jemné pareo zo vzdušnej látky vašu plážovú tašku nezaťaží. Na to, že ho v nej máte si spomeniete v momente, keď sa ním rozhodnete zakryť svoje nedostatky či nájsť pár chvíľ úľavy pred slnkom. Ak nie ste fanúšikom výrazných vzorov či farieb, na tento účel dobre poslúži aj biela ľanová košeľa, ktorú môžete nechať na plavkách voľne visieť, či si ju uviazať v páse. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus