Presunúť na hlavný obsah

Od baby pink až po magentu: Letu 2019 vládne ružová, ktorá je zárukou štýlu vo všetkých jej odtieňoch

Móda

Séria fashion week vždy prinesie minimálne jeden výrazný farebný trend, u ktorého je najväčší predpoklad, že sa z prehliadkových mól dostane do ulíc. Toto leto je to ružová vo všetkých jej odtieňoch.

Ružová, ako všetci vieme, je farba šťastia. Je však tiež farbou bezpodmienečnej lásky, ktorá môže mať rôzne podoby. Rovnako, ako môže mať farba tohto leta rôzne odtiene. Hĺbka každého z nich môže byť rôzna a závisí od perspektívy. I od vás a vášho výberu. 

Lace pink

Jedná sa o najbledší odtieň ružovej, ktorý opticky pripomína skôr odtieň bielej ako ružovej. Je známy od roku 2001, odkedy sa stal obľúbenou súčasťou palety dámskej sekcie šatníka. Práve túto krehkú farbu poznáme z rôznych druhov spodného prádla. No nie výhradne! Na popurite v súčasnosti naberajú transparentné materiály, ktorým práve tento odtieň mimoriadne svedčí. Kombinácia pôsobí priam snovo! 

Neprehliadnite: Letná párty vo veľkom štýle: Vďaka týmto kúskom získajú vaše plavky party look

Millennial pink

Hoci je tento “mileniálsky” odtieň na svete už nejakú tú dobu, móda či dokonca interiérový dizajn sa jej stále nenaasýtili. Niet divu! Je to príjemný pastelový odtieň, ktorý nepôsobí sladko, no naopak sofistikovane a skvele si rozumie s minimalizmom či typickým škandinávskym módnym lookom. Millennial pink je známa tiež ako “scandi” pink a v súčasnosti získava status postgenderovosti. Ako si najlepšie zosobniť tento odtieň? Predstavte si sladký jahodový koktejl. To je millenial pink! 

Baby pink

Ďalši zo svetlejšch tónov ružovej je odtieň baby pink, ktorý je doslova symbolom ženskej jemnosti. Je to najobľúbenejší a zrejme aj najčastejšie sa vyskytujúci odtieň ružovej, ktorý sa v móde používa. Asociuje ženskú nehu, krehkosť a z časti aj naivitu. Aspoň to tak bývalo!  Dnes sa však častokrát objavuje v podobe tzv. “power suits”, ktoré nosia moderné sebavedomé ženy reflektujúc svoje postavenie v spoločnosti. 

Prečítajte si tiež: Zavinovacie šaty oslavujú 45 rokov: Silno ženský kúsok je symbolom sebavedomej modernej ženy

Magenta pink

Hľadáte farbu, ktorú musíte jednoznačne vyskúšať? Odpoveďou je magenta - najintenzívnejší a podľa mnohých aj najmódnejší odtieň. Je sýty, odvážny a nositeľke dáva tú správnu dávku dôrazu. Magenta je definovaná purpurovým podtónom a hodí sa blondínkam i brunetkám. Ľahko oživí akýkoľvek odev. A navyše vytvára úžasné farebné kombinácie. Či už s ďalšou silnou kontrastujúcou farbou akou je červená, či s ďalšími odtieňmi ružovej vytvárajúc outfity tón v tóne. 

Coral pink

Coral pink alebo koralová farba je ružovo-oranžová farba, ktorá je medzi ženami, obzvlášť v období leta, veľmi obľúbená. Táto farba je dokonca nositeľom statusu farby roka 2019, čo o to viac potvrdzuje, že v letnej sezóne tohto roka výberom tejto farby nesiahnete vedľa. Ak vás žiarivé odtiene “Living Coral” nelákajú, zvoľte tie tlmenejšie.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus