Presunúť na hlavný obsah

Čaká vás váš veľký deň? Svadobné šaty v týchto štýloch momentálne na prehliadkových mólach bodujú

Móda

Módnym trendom podliehajú všetky časti šatníka. Ak počas svojho veľkého dňa uprednostníte polohu modernej nevesty pred nevestou klasickou, vsaďte na najsilnejšie trendy z prehliadkových mól.

V hlavnej role - crop top 

Riadite sa heslom, že v jednoduchosti je krása? Nechcete však na druhej strane pôsobiť fádne? Forma módneho experimentu, ktorá k nám dorazila pred niekoľkými sezónami je aktuálna aj v roku 2019. Návrhári svojimi modelmi pobádajú nevesty k tomu, aby zaujali svojich hostí hladkými crop topmi a zodpovedajúcou sukňou, ktoré zabezpečia, že “vytŕčať z davu” budete aj v radoch neviest.  

Maximálny objem

Sezóna roku 2019 priniesla opäť do módy objem. “Balónové rukávy” neobišli ani svadobnú módu, v ktorej priehľadnými materiálmi získaným objemom a výrazným zdobením podčiarkujú renesančnú atmosféru, v ktorej vznikali. Romantický rukávový trend vo svojich kolekciách použili mnohé módne domy, medzi nimi i Ines di Santo, Mariage od Viktora a Rolfa či Leanne Marshall.

Neprehliadnite: Využite výhody širokých nohavíc: Užívajte si v nich voľnosť a pohodlie, ktoré k letu patrí

Stelesnené sebavedomie 

Power-suiting bol jedným z obľúbených trendov, ktoré sme mohli na tohtoročných prehliadkových mólach vidieť. Nevestám dodávajú sebavedomie inak, než to dokážu typické svadobné šaty. Tieto “svadobné obleky” sú vybavené silnými prvkami - ako sú čipky, hlboké výstrihy či dokonca pelerína. Tie podčiarkujú ženskosť a poskytujú neveste moderný vzhľad.

Koncentrovaná sofistikovanosť

Koncetrovaná sofistikovanosť v najčistejšej forme! Svadobné overaly sú bezpochyby tu! Tento atypický svadobný odev sa objavila takmer v každej kolekcii, v každom štýle. Od uvoľneného a bohémskeho, cez elegantný a moderný až k sexi čipke. Každá netradičná nevesta bažiaca po trende si jednodznačne vyberie!

Prečítajte si tiež: Sprievodca mestskou džungľou: Vyznajte sa v animálnych vzoroch a zabodujte s nimi aj v lete

Meghan Markle mánia

Mánia! A to doslova! Tá zavládla po tom, čo sa Meghan Markle objavila vo svadobných šatách od módneho domu Givenchy na schodoch smerujúcich ku Kaplnke svätého Juraja, kde povedala svoje “áno” a stala sa oficiálnou členkou britskej kráľovskej rodiny. Boatneck, rafinované poodhalenie ramien, čistá a minimalistická silueta sa v tejto sezóne  po vzore vojvodkyne s Sussexu dostali nejakým zo spôsobom do mnohých svadobných kolekcií, čím dizajnéri vzdali hold nielen vovjodkyni, ale aj jej elegantným svadobným šatám, ktoré boli doslova umeleckým dielom.

Meghan Markle mánia vol. 2

Svadobné šaty Meghan Markle boli najväčšou inšpiráciou prehliadkových mól, no jej druhé svadobné šaty, v ktorých sa vojovodkyňa objavila na recepcii rozhodne nezaostávali. Minimalizmus zažil v posledných niekoľkých sezónach oživenie, a to i v podobe saténového vyhotovenia, ktoré predstavuje nostalgické obzretie sa za štýlom 90. rokov, v ktorých sa dominancii tešili tzv. “bielizňové šaty.”

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus