Presunúť na hlavný obsah

Využite výhody širokých nohavíc: Užívajte si v nich voľnosť a pohodlie, ktoré k letu patrí

Móda

Jednoduchou odpoveďou na to, v čom “preplávať” ďalší z letných dní sú široké nohavice, ktoré sa môžu pochváliť puncom komfortu.

Nohavice v strihu “skinny” dlhé roky panovali móde. V roku 2018 však prišiel zvrat a niečo sa zmenilo. Evolúciou pozmenený strih získal na vzdušnosti a ženy viac neboli nútené, bez možnosti inej alternatívy, tráviť čas v mnohokrát nepohodlných obtiahnutých skinny modeloch. Obzvlášť v lete oceníte výhody komfortu, ktorý tieto nohavice ponúkajú.

Neprehliadnite: Sprievodca mestskou džungľou: Vyznajte sa v animálnych vzoroch a zabodujte s nimi aj v lete

Na vlne trnedu

Najnovšia a momentálne najtrendovejšia podoba, akou sa môžu široké nohavice pochváliť je štýl “paper bag”, ktorý v roku 2019 vytvára kľúčovú siluetu. Ešte ste sa s týmto pomenovaním nestretli? Predstavte si papierový sáčok, ktorý ste predtým držali v ruke, tak nejak vyzerá vrchná časť nohavíc papebag nohavíc, ktorá je zväčša doplnená o opasok. Nohavice začínajú tesne nad pupkom, v oblasti bedier a nôh sú voľné a padavé, čo ich na stupnici pohodlia radí na popredné priečky. Pohodné a trendové, to je priam ideálna kombinácia. 

Pár centimetrov navyše

Ak nepatríte práve k dámam, ktorým bolo na výške dopriate, oceníte výhodu, ktorú vám opticky zaabezpečí práve tento módny kúsok. Je totiž doslova zázrakom, aké divy dokáže s našou postavou urobiť výber oblečenia. Samozrejme, za predpokladu, že je správny. V tomto prípade sa však nemusíte báť, že šliapnete vedľa. Obzvlášť, ak si vyberiete model širokých nohavíc s vysokým pásom, ktorý vám pridá pár centimetrov, o ktoré vás “obrala príroda”. 

Prečítajte si tiež: Nič nie je klasickejšie ako biela košeľa: Štýly, v akých sa dnes nosí nesmrteľný základ šatníka si vás získajú

Nohavicami proti mýtom 

Široké nohavice sa vám síce pozdávajú, no na strane druhej nie ste fanúšikom vysokých opätkov?   Tie však, ako mnohé prdpokladajú, nie sú pri tomto type nohavíc povinnou výbavou, hoc by sa to mohlo zdať. V správnej dĺžke si ich pokojne môžete dovoliť skombinovať s nízkymi sandálkami či obľúbenými letnými šľapkami. A to pokojne aj vtedy, ak v tej kombinácii zamierite do kancelárie.  

Kombinované výhody

Namiešajte si koktejl výhod tohto módneho kúsku a pridajte čosi navyše. Predĺžená silueta, nepopierateľná pohodlnosť a letná uvoľnenosť v spojení s jednoduchosťou výberu sa jednoznačne snúbi v overaloch z priedušných materiálov, ktoré sú bezpochyby zložkou šatnka, ktorá vám uľahčí život minimálne v tom, že ponúka rýchlu odpoveď na to, čo dnes na seba.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus