Presunúť na hlavný obsah

Novodobý trend cestovania, ktorý si v roku 2020 zamilujete: V čom je vanlife výnimočný?

Cestovanie

Ak milujete cestovanie, nezávislosť a ste typ dobrodruha, verte, že toto si zamilujete. Objavte spolu s nami, čaro vanlifu!

Cestovanie v obytnej dodávke sa stalo veľkým hitom a fenoménom posledného obdobia. Nedajú na neho dopustiť jednotlivci, skupiny kamarátov, či rodiny s deťmi. Aj je úplne jedno, či žijete na severnej alebo južnej pologuli. Svet je čarovné miesto a týmto spôsobom ho vidíte z úplne inej perspektívy. Naberte odvahu, zbaľte ruksak a zažite nevídané dobrodružstvo.

Prečítajte si: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

Objavujete nepoznané

Dokonca množstvo ľudí, vymenilo klasický život v dvojizbáku, za takéto nevšedné celoročné dobrodružstvo. Či už máte dodávku, van alebo inteligentné auto, jedno majú spoločné. Na istý čas sa tento voz na štyroch kolesách, stane vašim domovom. To si treba uvedomiť. Preto ho pred každou cestou dobre skontrolujte a vybavte. Nezabudnite na spacáky, deky, kempingový stolík a stoličky, termosky, prenosnú chladničku, či varič. Tieto veci sa vám budú hodiť vždy a za každého počasia. Základ je, pochopiť, že takéto cestovanie je skôr o minimalizme. Takže skutočne vám stačí ruksak a pár kúskov funkčného oblečenia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Via the Bay (@viathebay),

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Via the Bay (@viathebay),

 

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 4 znamenia patria medzi najúspešnejšie: Koho čaká život presne podľa očakávania?

Pozeráte sa na svet z novej perspektívy 

Váš domov je presne tam, kde práve zaparkujete. Práve z tohoto miesta môžete spoznávať nové zákutia, ale aj pracovať. Buďte si istý, že táto pridaná hodnota vanlifu má neuveriteľné čaro a ponúka vám nekonečno možností! 

Fenomén Van Life je životný štýl alebo spôsob cestovania, ktorý je založený na predpoklade tvorby a prežívania vašej dodávky ako vášho domova.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Via the Bay (@viathebay),

 

Je azda tým najužším synonymom pre slobodu. A veru, nie je to žiadnou novinkou. Ide o životnú filozofiu, ktorá existuje od mýtickej éry Sixtyho hippie. Kočovný život bol už v tom čase ľuďom mimoriadne blízky. A práve sloboda bola vždy základom vanlifu.

Pre nezávislých cestovateľov je to pravdepodobne ten najlepší spôsob, ako spoznávať svet z inej perspektívy. Popustite uzdu svojim cestovateľským snom a navštívte za pár eur Austráliu, Južnú Ameriku, prezrite si Bali, či pláže v Portugalsku. Čokoľvek vás napadne máte týmto spôsobom na dosah. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Via the Bay (@viathebay),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Via the Bay (@viathebay),

- Najčítanejšie -