Presunúť na hlavný obsah

Kam s deťmi: Na týchto miestach si prídete na svoje vy aj vaši najmenší

Cestovanie

Nájsť ideálne miesto na dovolenku, víkend, či výlet s deťmi dá občas poriadne zabrať. Tieto miesta sú však na to ako stvorené. A verte nám, že vieme o čom hovoríme. Všetky sme ich kvôli vám ”otestovali” na vlastných ratolestiach.

Rodinná dovolenka: Čarovné Beskydy

Apartmány Babyhouse sa nachádzajú v malebnej dedinke Dolní Lomná. Na tomto mieste je všetko prispôsobené najmenším a tomu, aby sa tu cítili ako v raji. V každej izbe majú k dispozícii detský kútik s hračkami od výmyslu sveta, omaľovánkami, takže si rozhodne prídu na svoje.

Vonku je perfektné ihrisko s hojdačkami, pieskoviskom a môžete si aj opekať. Navyše okolie ponúka ideálne prostredie na množstvo nenáročných túr. No a ak vaše deti zbožňujú zvieratká ste na správnom mieste. Verte nám, že z tohto miesta sa vám nebudet chcieť odísť.

Na víkend: Návrat k tradíciám

Ak milujete slovenské tradície a chcete ich trošku priblížiť aj svojim najmenším, zavítajte do Terchovej. Dedinku preslávil v minulosti Jánošík, ale dnes tu nájdete oveľa viac. Miestni tradície stále dodržiavajú, sú veľmi priateľskí a aj keď ste turista radi a pohotovo vám so všetkým pomôžu. Práve vďaka nim sme objavili čarovné dreveničky.

Na tomto mieste sa už v prvom momente naozaj cítite v súlade s prírodou. A presne to deti milujú. Dreveničky sa nachádzajú v blízkosti Národného parku Malá Fatra, takže okolie ponúka množstvo atraktívnych miest na výlet. Navštíviť môžete Jánošíkove diery alebo Šútovský vodopád a potom si ísť oddýchnuť do wellnesu a saunového sveta, ktoré tiež v dedinke nájdete. Ak by vám to bolo stále málo, v Terchovej v časti Vrátna je aj malá zoologická záhrada, ktorej sa určite decká potešia. 

Za hranicami: Magická villa Antoinette 

Toto miesto je skutočne magické. Bez akéhokoľvek prikrášlenia. Villa sa nachádza v Semmeringu v naozaj rozprávkovom prostredí. Okolo vás sú len hory a vy si môžete naplno užívať chvíle so svojim najbližšími. V srdci prírody naučíte deti rozpoznávať jednotlivé druhy stromov, plodov, spoločne s pastiermi si drobci môžu vyskúšať starostlivosť o ovečky, kravičky alebo výrobu syra.

Tu sa jednoducho snúbi tradícia s modernou a exkluzivita s pohodlím. Navyše vám ručíme za to, že sa tu budete cítiť ako doma. A jedlo je tu ozajstným gastronomickým zážitkom. Navyše si vždy len poviete na čo máte chuť a s láskou vám ho pripravia. 

Na pár hodín: Park miniatúr 

Ak vaše deti zaujímajú hrady a zámky, nemusíte ich obiehať každý víkend. Preneste sa s nami pomyslene na miesto, kde ich nájdete všetky pokope. A nie, nepozývame vás do múzea. 
Naraz, v jeden deň a na jednom mieste, môžete zažiť atmosféru starých kráľovských stavieb. Zažijete skvelý výlet a najmä, otvoríte si obzory na ďalšie výjazdy po Slovensku. A takýto zázrak sme objavili v dedinke, ktorú by tiež nie každý Slovák vedel na slepej mape ukázať. Podolie sa nachádza medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. Dedinka je na prvý pohľad typická. Avšak má niečo mimoriadne navyše. Je to park miniatúr, v ktorom nájdete 27 modelov našich hradov a zámkov.

Tie sú vyrobené v mierke 1:50. Stále to však nie je finálny počet miniatúr, ktoré organizátori chcú návštevníkom ukázať. Postupne by sa mali modely hradov a zámkov vyšplhať až na číslo 50, medzi ktorými by nemali chýbať aj stavby zo zahraničia. Pred týmto výletom však rozhodne pozerajte predpoveď počasia, keďže miniatúry sa nachádzajú v záhrade. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus