Presunúť na hlavný obsah

Dokonalé miesta na jesenný reset: Máme pre vás tipy, ako odísť zo stereotypu a zhonu všedných dní

Feminity

Ak milujete cestovanie toto sú miesta, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť! Namixovali sme pre vás z každého rožku trošku a veríme, že si prídete na svoje. Nás dostali prostredím, architektúrou a dokonalým kulinárskym zážitkom.

Jeseň je čarovné ročné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj zmien počasia. Ak potrebujete načerpať novú energiu, doprajte si rozprávkový predĺžený víkend, či dovolenku. A to ani nemusíte príliš ďaleko cestovať. Preneste sa s nami na miesta, ktoré sa určite oplatí navštíviť. 

Boutique hotel Tri Studničky 

Unikátny Boutique hotel Tri Studničky v Demänovskej Doline je oázou pokoja. Ak potrebujete dobiť baterky a na chvíľku úplne vypnúť, toto miesto je pre vás ako stvorené. Dokonca sa pýši titulom prvého Feng Shui hotela na Slovensku. A to veru právom. Jeho ideálna poloha pri zurčiacom potôčiku vytvára jedinečný pocit splynutia s okolitou prírodou. Tu rozhodne nájdete stratenú harmóniu. 

Každá izba v hoteli má punc výnimočnosti a je vyladená podľa čínskeho učenia Feng Shui. Nechajte sa rozmaznávať masážami a ošetreniami pre božský relax, uvoľnite sa vo vírivke či saune, vychutnajte si západ slnka na prvej horskej pláži v Tatrách. Čo dodať, nájdete tu kombináciu príjemnej atmosféry horskej chaty s nádychom exkluzivity. 

Art & Design MIURA hotel

Tento jedinečný hotelový koncept ponúka nečakané spojenie designu, umenia, SPA, golfu a prírody v srdci Beskýd – v Čeladnej. Architektúra hotela je moderná, naozaj výnimočná a v celom takomto duchu sa hotel nesie. 

Izby sú navrhnuté tak, aby ste boli v dokonalom spojení s prírodou. V hotelovom spa, si užijete momenty ničím nerušeného pokoja. Navyše milovnící umenia si tu určite prídu na svoje. Hneď na recepcii vás privíta Jean-Michel Basquiat. Obed si dáte s Damienem Hirstem, na izbu vás odprevadí Gerhard Richter, Alighiero Boetti, no a noc privítate s Andym Warholom. Čo poviete, bývali ste niekedy v galérii? Tak teraz máte možnosť.  

Seehotel Das Traunsee

Priznáme sa, tento hotel nás dostal najmä svojim prostredím. Nachádza v centre Traunkirchen v oblasti Salzkammergut. Stojí priamo na brehu krištáľovo čistého jazera. Romantické prechádzy, plavby po jazere, či nedotknutá príroda. To všetko vás tu čaká. Naozaj si pripadáte ako v krajine zázrakov. Všetko je dokonalé, miestami až tak gýčovo ideálne, že váhate či je to skutočne realita. 

Avšak aj po gurmánskej stránke si tu prídete na svoje. Kuchári varia v otvorenej kuchyni, takže môžete sledovať prípravu svojho jedla a cítite sa viac vtiahnutý do diana vášho kulinárskeho zážitku. Klasické recepty osviežili zaujímavými ingredienciami. A tak si napríklad hovädzie líčka dáte pripravené na tmavom pive. Nečakajte k nim ale klasické zemiakové pyré, ale kašu z kapusty. A to je skutočne len zlomok toho, čo tu môžete zažiť.

X – BIONIC SPHERE 

Ak predsa len patríte medzi akčnejšie typy, v malom mestečku Šamorín na juhu západného Slovenska vznikol rezort, aký nemá v strednej Európe obdobu. Multifunkčný areál X – BIONIC SPHERE bol pôvodne navrhnutý pre vrcholových športovcov. Ak však chcete dokonale zresetovať, ste na správnom mieste.

Wellness svet, ktorý sa tu nachádza možno považovať právom za jeden z najlepších na Slovensku. Pri jeho zariaďovaní boli použite luxusné materiály, takže sa od prvého momentu budete cítiť kráľovsky. Vyberiete si snáď zo všetkých druhov sáun - od fínskej, parnej, bylinkovej, či infra. Ak budete tráviť čas so svojimi najmenšími, určite si prídu na svoje v bazénoch, ktorých neodmysliteľnou súčasťou je tobogánový svet. A verte nám, že takýto relax stojí za to.

Tieto miesta sú naozaj výnimočné a my sme presvedčené, že sú na jesenný relax ako stvorené!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe