Cestovali by ste do exotických destinácií aj v prípade, že by ste to nemohli zavesiť na sociálnu sieť?

V dnešnej rýchlej dobe sociálnych sietí, kde sa každý jeden z nás chváli tými najlepšími zábermi z dovoleniek a dobrodružných výletov, sme sa zamysleli nad hlbokou myšlienkou.

Zdroj: Profimedia

Zamysleli ste sa niekedy nad skutočnosťou, že cestovanie nás robí šťastnými aj vďaka dokonalým záberom, ktoré si následne môžeme zavesiť na svoj osobný profil na instagrame a čakať tak na zvyšujúci sa počet srdiečok? Rozmýšľali ste už nad tým, či by ste si exotické destinácie a populárne miesta vybrali aj v prípade, že by ste si so sebou nemohli zobrať mobil či fotoaparát? 

Prečítajte si aj: Slow travel je novodobý fenomén: Na týchto magických miestach v našom okolí zastal čas a oplatí sa ich navštíviť

Doba sociálnych sietí

Na sociálne siete si čím ďalej, tým viac „postujeme“ osobné fotografie zo súkromia, kde samozrejme spadá aj sekcia cestovania. Myslím si, že väčšinu ľudí zaujímajú netradičné destinácie či originálne miesta, ktoré vďaka cestovaniu môžu navštíviť. Neskromný pocit chválenia má každý jeden z nás, ktorý sa aspoň trochu ponoril do sveta instagramu. Chceme vyzerať lepšie, krajšie a zaujímavejšie v očiach druhých a tak cestujeme možno viac, ako by sme za iných okolností cestovali.

Lepší ako druhí

V snahe byť lepší, ako druhí sa predbiehame o to, kto zavesí krajšiu fotografiu či navštívi exotickejšiu krajinu. Je to však naozaj to najdôležitejšie, čo nám život ponúka? Dokážeme si vôbec užívať dovolenku bez toho, aby sme každú chvíľu nemysleli nato, aký dokonalý záber „západu slnka“ urobíme ?

Chvíľa prítomného okamihu

Je dôležité si uvedomiť, že nie je podstatné, ako vyzeráme v očiach ostatných, ale čo zažívame vo vnútri svojho srdca. Nezabudnuteľné zážitky sú niekedy omnoho viac, ako len bezchybná fotografia, ktorá nezachytí ten pocit, ktorý vám ostane v srdci. Predstavte si dovolenku pri mori, kde sa všetci návštevníci snažia zúfalo zachytiť prichádzajúcu vlnu, či správne svetlo. Koľko z nich sa však naozaj zastaví a len tak si vychutná ten sladký pocit prítomného okamihu?

Bez fotografií

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či by ste vycestovali do exotickej krajiny aj v prípade, že by ste si zo sebou nemohli zobrať žiadne fotoaparát či mobil? Žiadne instagramové zábery či príbehy, ktoré vidia vaši sledovatelia. Len vy, dobrodružstvo a pocit slobody! Išli by ste do toho? Ak ste si odpovedali áno, tak patríte k ľuďom, ktorí ešte stále uznávajú tie správne hodnoty.

Inšpirujte sa: VIDEO: Z Bratislavy sa presťahovala rovno na Bali: Atraktívna cestovateľka Mimi prezradila, čo ju k tomu viedlo

Nie je všetko zlato, čo sa bliští!

Nezabúdajte, že instagramové zábery sú síce krásne na pohľad, ale veľa krát skrývajú falošnú ilúziu. Prirodzené momentky vystriedali naučené pózy a z pár vydarených záberov sa stal album navlas rovnakých fotiek. Nebuďte ako ostatní a vyčnievajte z davu svojou jedinečnosťou. Skúste sa nabudúce vybrať na dovolenku bez toho, aby ste to museli oznámiť vaším sledovateľom. Možno pochopíte, že šťastie sa skrýva niekde inde, ako len v pribúdajúcich srdiečkach. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba