Presunúť na hlavný obsah

TOP trendy ako si doma vykúzliť kráľovskú letnú terasu: Vytvorte si z malého priestoru oázu ako na dovolenke

Bývanie

Letný čas strávený vonku na balkóne alebo terase v obklopení prírody. Vytvorte si z malého priestoru oázu zelene, v ktorej sa budete cítiť ako na dovolenke.

Dizajnérske detaily z prírodných materiálov pozdvihnú vašu terasu alebo balkón a vytvoria z neho oázu pripomínajúcu dovolenkovú destináciu. Tento rok sa mnohí z nás uskromnia a zostanú radšej doma, iní si to namierili k najznámejšiemu „slovenskému“ moru, do Chorvátska. Je to kúsok a predsa sa tam v obklopení prírody cítime ako v inom svete. Môže za to príroda a atmosféra, avšak tú si môžete vytvoriť aj doma a nadobudnúť tak dojem, že ste v oáze relaxu a šťastia. 

Inšpirujte sa: Interiérové tipy ako zakomponovať do vášho bývania kvety: Dekorovanie nikdy nebolo také jednoduché

Perfektné detaily pre život vonku

Ak doplnky, tak jednoznačne drevené. Veľký drevený stôl a drevené riady v obklopení zelene pôsobia ako balzám na dušu. Vonku lepšie chutí a preto je viac než samozrejmé, že vašu terasu budete zdieľať so svojimi blízkymi a tešiť sa z dobre uvareného jedla či upečeného ovocného koláča. Sezónne ovocie ponúka spektrum možností.

Odvážne kvetinové aranžmá

Sklo a obrovské vázy ovládli interiérový dizajn a trendy na sezónu jar/leto 2020. Kým v interiéri aj naďalej prevláda číre sklo, v exteriéri sa objavujú farby. Smaragdová zelená, ale aj iné odtiene tejto prírodnej upokojujúcej a energetizujúcej farby vás zavedú do nostalgických spomienok a čias z detstva, kedy ste letné dni trávili so svojimi starými rodičmi. Ach, krásne spomienky, čo poviete? Jeden takýto kúsok možno mnohí z vás nájdu aj práve ako dedičné poklady, ktoré sa predávajú z generácie na generáciu.

Mohlo by vás zaujímať: Krásna novinárka vymenila Paríž za vilu z 19. storočia: Obchádza farmárske trhy a varí jedlá svojho života

Vypestujte si sami: Semiačka sedmokrások

Počas koronakrízy sme prevzali do vlastných rúk mnohé domáce práce a rovnako tak aj záhradkárčenie. Obklopte sa lúčnymi kvetmi a nasaďte si napríklad vlastné sedmokrásky, ešte do konca júna stíhate. Kvitnú potom od júla do augusta. Takto si postupne môžete pridávať viac kvetov na vašu terasu a to nielen do kvetináčov, ale aj do plechoviek, ktoré vďaka svojmu industriálnemu charakteru vnesú opäť čosi nové do vášho súkromného exteriéru.

- Najčítanejšie -