Presunúť na hlavný obsah

Aktuálne kúpeľňové trendy si zamilujete: Ktoré prvky ju premenia na dokonalé domáce SPA?

Bývanie

Kúpeľňa je miestom v dome, či byte, ktoré by pre vás malo byť oázou pokoja. Pozrite sa spolu s nami a interiérovou dizajnérkou Simonou Šándorovou, ako to dosiahnete.

Trend je jedna vec, no detaily tvoria celok

Aké kupeľňové inštalácie sú aktuálne žiadané a sú skutočne trendy?  

Trendy prechádzajú rôznymi štádiami a momentáne sú na výslní matné povrchové úpravy. Mosadzné, zlaté či medené batérie si ľudia kedysi priraďovali výlučne ku classic interiérovému štýlu. Dnes dokážu zamiešať karty nielen v industriálnom, eklektickom či mid-century,  ale aj vo veľmi modernom minimalistickon dizajne. Vracajú sa mozajky, oblé art-deco tvary a monochromatika si získava čoraz väčšie publikum.

 

Neprehliadnite: Najväčšie trendy v bytovom dizajne na leto 2019: Vytvorte si doma atmosféru letoviska týmito malými zmenami

Ktoré doplnky podľa teba robia kúpeľnu útulnou a krásnou zároveň? 

S ohľadom na veľkosť priestoru je dobré si zvážiť, či je obklad potrebný na všetkých plochách. Dekoračný vodeodolný náter v kombinácii s obkladom odľahčí miestnosť a dodá jej viac ,,izbový” pocit, rovnako ako zrkadlo interiérového charakteru.. Nádobka na mydlo, dóza na vatové tyčinky, kôš na prádlo či koberček pred vaňu - využite všetky funkčné veci v tejto miestnosti a pojmite ich dizajnovo. Udržujte čistotu, vsaďte na jemnú vôňu a vaša kúpeľňa rozhodne naberie nový rozmer.

Neprehliadnite: Najlepšie tipy na bývanie od dizajnérov hollywoodskych domov: Tajomstvo spočíva v detailoch

Aj milovníci minimalizmu si prídu na svoje

Pokiaľ človek potom túži, ako si dokáže z kúpeľne doma vytvoriť priestor na vlasnté "home spa" ? 

Kúpeľňa by mala byť u každého doma oázou čistoty. Trávime v nej denne svoje rituály a jej zútulnenie si nevyžaduje veľa. Vsaďte na odkladací stolík plný vonných sviečok, napustite si vaňu s éterickým olejom a lupeňmi kvetov. Relaxačná hudba a čas pre seba Vám rozhodne ,,spa feeling” navodí.

- Najčítanejšie -