Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie trendy v bytovom dizajne na leto 2019: Vytvorte si doma atmosféru letoviska týmito malými zmenami

Bývanie

Prírodné materiály a zemité odtiene, mäkkosť a západ slnka, kedy je tzv. zlatá hodinka. Vychutnajte si atmosféru letoviska priamo u vás doma, ku zmene vám postačia tieto detaily.

Sezóna dovoleniek je za dverami a s ňou aj vysoké teploty a nekonečné slnečné lúče. „Golden hour“ alebo tzv. „zlatá hodinka“ vytvára kúzelnú atmosféru, ktorá je akýmsi balzamom na dušu. 

Nechajte preniesť závan dovolenky do vášho hviezda a vykúzlite si z neho počas leta priestor, ktorý nebudete chcieť opustiť. Počasie je prajné a preto nikoho neprekvapí, že návrat k prírode, zemitým tónom a materiálom je v interiérovom aj exteriérovom priemysle na prvých priečkach.

Inšpirujte sa: VIDEO: Osviežte svoj interiér štýlovou jarnou kyticou: Pomocou tejto techniky to hravo zvládnete ako profesionálka

Krištáľové sklo plní úlohu nostalgie

Masívny krištáľ na stole v kombinácii so svetlým interiérom. Všimnite si v okolí svetlá, ktoré vytvárajú dokonalú súhru práve s pohármi. Novodobý a moderný nábytok, ktorý je vyrobený ručne tradičnými metódami má novú tvár. Inšpirácia pochádza z prírody, ktorej súčasťou sú kvetinové motívy a geometrické tvary.

VIDEO: Osviežte svoj interiér štýlovou jarnou kyticou: Pomocou tejto techniky to hravo zvládnete ako profesionálka

Jednoduché vzory a prírodné stolovanie

Ľanové obrusy jednoduchých vzorov sú ideálnym dekorom na stolovanie vonku. Návrat k tradíciám môžete skombinovať s prírodnými materiálmi a svoju úlohu hrá aj prútie alebo ratan. Ak hľadáte čistotu v riadoch, vyhýbajte sa snehovobielej. Prirodzenejší efekt dosiahnete krémovým sfarbením.

Letné príbehy, ktoré sa odohrávajú vonku

Ľahké prírodné materiály, zemité odtiene striedajúce sa s krémovými a západ slnka vytvárajúci tiene. Letná idylka. Obklopte sa prírodou v akomkoľvek štýle blízkom vášmu vkusu a vychutnajte si všetko to, čo nám matka príroda ponúka. Ľan, ratan či veľký rontangový kvetináč ako doplnok, ktorý vykúzli intímnu atmosféru. Leto, to je romantika všade naokolo.

Neprehliadnite: Záclony ako utkané zo sna: Štýly, ktoré ochránia vaše okná a prinesú do bytu náznak jarného vánku

Presťaujte sa v lete von

Štýlový nábytok na vašu terasu alebo balkón, ktorý vám zabezpečí to najkrajšie leto. Vhodné na opaľovanie sa cež deň a večernú pohodu pri pohári vína. V kurze sú prešívané modely, rozkladacie pohovky či variabilné kreslo si na prvý pohľad zamilujete.

- Najčítanejšie -