Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 destinácií bude hitom v roku 2019: Pozrite sa, kde strávite nezabudnuteľnú dovolenku

Feminity

Ak chcete tento rok zažiť jedinečnú dovolenku, máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov. Odhaľte spolu s nami nádherné pláže, či mestá, ktoré vám rozhodne majú čo ponúknuť.

Ak milujete cestovanie a tento rok by ste chceli stráviť dovolenku na očarujúcich miestach, máme pre vás zopár tipov. Dovolenkové destinácie, ktoré sú hitom roka 2019 vás dostanú. Atmosférou, históriou, krásnymi plážami a v neposlednom rade aj skvelou gastronómiou. Viete, čo sa oplatí naozaj navštíviť?  

1. Rovinj, Chorvátsko

Krásne prostredie lemované borovicovými lesmi, nádherné pláže obmývané priezračným Jadranským morom, mierna klíma a pútavé historické pamiatky, robia z Rovinj ideálne miesto na oddych. Navyše je právom považované za najromantickejšie mesto chorvátskeho pobrežia. Prídu si tu na svoje tí, čo vyhľadávajú pokoj na pláži, no aj milovníci histórie. Okrem mnohých čarovných miest v tejto oblasti určite neobíďte ani Limský záliv, ktorý je prírodnou rezerváciou. Rovinj je často považovaný za „chorvátske Benátky”, nakoľko je v jeho historickom centre poznateľný rys stredovekých a renesančných prvkov talianskej architektúry. Áno, jedno vieme v tomto meste, s tak trochu talinskym temperamentom si určite prídete na svoje. 

2. Bibbona, Taliansko 

Čarovné prímorské letovisko Marina di Bibbona sa nachádza v Toskánsku. Starobylé hrady, pevnosti, kláštory, vôňa borovíc a olivovníkov a viničov je niečo, čo si vás okamžite podmaní. Bibbona je láska na prvý pohľad. Typická toskánska krajina s malebným vidiekom, morským pobrežím a Apuánskými Alpami, ponúka jedinečnú dovolenku pri mori. Navyše, vždy máte možnosť aktívneho spoznávania tradičného toskánskeho života. Pokiaľ milujete taliansku atmosféru, dobré jedlo, kvalitné víno a nekonečnú pohodu, tu ste na správnom mieste. 

Mohlo by vás zaujímať: Milujete slovenský foklór a históriu? Tieto miesta by ste rozhodne mali navštíviť

3. Marrakesh, Maroko

Ak túžite po exotike s nádychom orientu, rozhodnite sa tento rok pre dovolenku v Marrakeshi. Právom totiž patrí medzi najfascinujúcejšie miesta sveta. Mesto má skutočne výnimočnú polohu. Objímajú ho vysoké, zasnežené pahorky legendárneho Atlasu, dotýkajú sa ho nekonečné zástupy plné datľových paliem.  Nájdete tu zmes histórie, súčasnosti, dychberúcich príbehov a legiend. Marrakesh nie je ani tak arabské, ako berberské mesto a veľmi to tu cítiť. Červené fasády domov, staré okenice, typické obchodíky a trhoviská si vás určite získajú. A o tej vôni, ktorá vás bude počas celej dovolenky sprevádzať nehovoriac.

 

4. Weligama, Srí lanka

Pozoruhodná krajina, v ktorej sa snúbia nadčasové chrámy, zmiešané kultúry a náboženstvá, panenská príroda a rozprávkové pláže. Srí Lanka je skutočne malý kúsok raja na zemi. Nielen prírodou, ale aj neuveriteľne milými a šťastnými domorodcami.  Prídu si tu na svoje zamilované páriky, rodiny s deťmi, ale aj adrenalínoví nadšenci. Dokonalé krásy Srí Lanky predstavuje 350 vodopádov, 25 tisíc vodných útvarov, vyše 1300 km pobrežia a rozsiahle čajové plantáže.  ajlepšie dovolenkové strediská sú najmä na južnom pobreží v okolí pláží Tangalla, Beruwala, Bentota alebo Unawatuna. Obľúbené vodné záhrady, najstaršie nástenné maľby v krajine sa nachádzajú v Sigiriya. Na Srí Lanke o spojenie príjemného poznávania a oddychu na záver. 

5. Bangkok, Thajsko

Multikultúrny, nezabudnuteľný, veľký, moderný, amerikanizovaný. Presne taký je Bangkok. Toto kráľovské veľkomesto, vám ponúka istú dávku kultúry, histórie a skvelého relaxu v jednom balíčku. Verte, že pulzujúce mesto si vás získa. Určite navštívte chrám smaragdového Budhu, chrám ležiaceho Budhu, či čínsku štvrť. Kultúrny fenomén, nákupný raj a miesto tisícich kontrastov. Aj to je Bangkok .

Neprehliadnite: Magické miesta, ktoré sa oplatí vidieť raz za život: V týchto častiach sveta zabudnete na okolitý svet!

Ktoré z miest by ste si vybrali na dovolenku snov vy?

spolu hlasovalo 1132 ľudí

- Najčítanejšie -