Presunúť na hlavný obsah

Šatka ako vlasový doplnok 5x inak: Tento letný look si po prvom zhliadnutí zaručene zamilujete

Móda

I ten najjednoduhší či zdanlivo fádny outfit oživia správne doplnky. Šatky totiž viac nepatria len na krk. V slnečných dňoch im môžete nájsť nové miesto - vo vašich vlasoch. Ponúkame vám hneď 5 štýlov. Stačí si vybrať!

Messy pony

Klasický cop si môžete ozvláštniť týmto jednoduchým spôsobom. Vlasy prestriekajte ochranným prostriedkom proti teplu a potom pomocou žehličky na vlasy vytvorte jemné vlny. Akonáhle budete hotoví, použite fixačný prípravok a účes zagumičkujte. Cop previažte šatkou, je to mimoriadne jednoduché!

Neprehliadnite: Zabudnite na nudný kancelársky look: Jarný upgrade nohavicových kostýmov v podobe vzorov

Urban turban

Tento štýl je ideálny do teplých dní, keď sa zobudíte naozaj neskoro a umývanie vlasov už jednoducho nestíhate. Na vlasy aplikujte texturizujúci stylingový sprej a vlasy si zamotajte do drdola. Použite buď trojuholníkovú šatku alebo štvorcovú, ktorú zložíte do trojuholníka. Šatku si položte na hlavu tak, aby jej cíp smeroval dopredu, omohajte ju okolo hlavy a zaviažte. Zostávajúci cíp zastrčte. Voilá! Turban je na svete!

Head wrap

Ďalším spôsobom ako nosiť šatku je použiť ju ako čelenku. Šatku si zložte do cca 6 cm pásu a previažate. Ak chcete vytvoriť elegantnejší, uhladenejší look, uviažte ju vzadu. Ak chcete vytvoriť hravší, menej formálny look. uviažte ju pri čele. Prečnievajúce konce zastrčte do uzla.

Prečítajte si tiež: Neón vo všetkých farbách: Trend z minulosti, vďaka ktorému budete neprehliadnuteľná

Ay ay captain

Bez ohľadu na to, v akom stave sa nachádzajú vaše vlasy, šatka uviazaná v tomto štýle vyrieši všetko. Tento štýl je uvoľnený, ležérny a dovolenková atmosféra z neho priam sála. Trojuholníkovú šatku alebo štvorcovú šatku zloženú do trojuholníka si na hlavu umiestnite cípom dozadu a zaviažte.

Classic braid

Úžasný spôsob ako si opticky zahustiť vlasy je zapliesť si do nich šatku. Začnite uviazaním šatky, následne si vlasy rozdeľte na dva kusy. Vlasy so šatkou zapleťte ako klasický vrkoč. Uistite sa však, že sekcie budú čo najrovnomernejšie. Akonáhle sa dostanete na koniec, na spevnenie použite gumičku do vlasov.

- Najčítanejšie -