Presunúť na hlavný obsah

Záclony ako utkané zo sna: Štýly, ktoré ochránia vaše okná a prinesú do bytu náznak jarného vánku

Bývanie

Záclona má na okne svoje vlastné opodstatnenie. Okrem estetiky slúži aj na zachytávanie prvých jarných lúčov, ktoré sa cez ňu budú hravo drať do vašej domácnosti.

Prírodný materiál

Sezónu béžovej sme odštartovali práve v módnom priemysle, plynulo sa presunula do beauty sveta a chladným nenechá ani vaše bývanie. Prevedenie v prírodnom materiály sa snúbi s minimalizmom, pristane však aj romantickým dušiam. 

Mohlo by vás zaujímať: Vytvorte si svoj ženský kútik aj u vás doma: Na tomto mieste sa môžete líčiť a prezentovať svoje ja

Jemná krémová farba na závesoch bude svetlo lámať v tom pravom duchu jari – nepozmení jeho jas ale zadrží jeho intenzitu. Do vašej domácnosti sa preto dostane dostatok slnečných lúčov a opticky sa miestnosť zväčší. 

Dlhé až po zem

Do vkusných záclon môžete obliecť naozaj celé okná. Ak ich nemáte radi holé, farba, ktorá bude ladiť s farbami stien je tým správnym variantom. Bytový dizajnéri sa zhodujú v jednoduchom optickom klame. Ak budete záclonu ťahať od úplneho vrchu steny až po jej zem, máte istotu, že vás strop bude pôsobiť vysoko.

V spojení s prírodou

Okrem béžovej sa na okná prediera farba, ktorá zastáva praktickú stránku používania záclon. V tmavom prevedení sa vám bude najlepšie oddychovať a ešte lepšie zaspávať. Keďže steny sa v súčasnosti halia aj do tmavších farieb, tmavá záclona nie je výnimkou. Jej motívy však prispôsobte prírodnému duchu práve začínajúcej jari.

Prečítajte si tiež: Váza ako skvelý bytový doplnok: Obľúbený dekor rozžiari byt, myslite však na to, aké kvety sa k nej hodia

Splnia svoju funkciu

Ak ste si istý, že záclona má plniť iba svoju kryciu funkciu, nezabúdajte myslieť aj na jej vhodné umiestnenie na stene. Pôsobivé sú práve koľajnice, ktoré nie je v strope vôbec vidieť. Tým pádom ju môžete počas žiarivého dňa ľahko odsunúť a celú miestnosť nechať topiť v slnečných lúčoch. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe