Presunúť na hlavný obsah

Váza ako skvelý bytový doplnok: Obľúbený dekor rozžiari byt, myslite však na to, aké kvety sa k nej hodia

Bývanie

Každý kvet si žiada svoju vázu. Iba tak máte istotu, že vám vydrží dlho a bude tešiť nielen vaše oko, ale aj oko toho, kto vám ich daroval.

Vázy so zúženým vrchom pre milovníkov pivoniek

Samozrejme, nechceme túto skupinu váz v žiadnom prípade obmedziť iba na pivónie. Avšak tie sú jednými z najobľúbenejších ženských kvetov a vo váze so zúženým vrchom krásne vyniknú. Tak je to aj v prípade hortenzií či kytíc z ruží. Tvar presýpacích hodín vytvorí vhodný stojan aj pre kytice- ich spodok sa rozloží v širokej časti a stonky, ktoré sú blízko pri sebe nezačnú hniť. 

Mohlo by vás zaujímať: Super doplnky do skrine, ktoré vám zabezpečia poriadok: Udržiavajte svoj šatník uprataný a štýlový zároveň

Jedinečné na všetky ruže

Ak ste milovníčkou samostatne stojacich ruží, nič vás nepoteší tak ako jednoduchá váza úzkeho štýlu so zužujúcim sa hrdlom. Na vysoké ruže je potrebné mať práve kúsok, ktorý je dostatočne vysoký, nie ani tak široký. Práve vtedy v ňom ruža ukáže.

Gule pre viazané kytice

Vázy, ktoré majú formu gule si nájdu svoje miesto v každom interiéri. Bez kytice vedia byť okrasou, ktorá poteší oko a hneď zaujme. Sú praktické hlavne na viazané kytice, ktoré majú na svojom vrcholku malé ale husto položené kvety. Môže sa jednať o gerbery, tulipány ale aj o miešanú kyticu s pôsobivými listami. 

Prečítajte si tiež: Jemné koberce pod vaše nohy: Zima nemá šancu, zútulnite svoj domov rýchlo a jednoducho týmto jedným kúskom

Vázy v tvare cylindra

Vysoké vázy, ktoré sa nazývajú aj cylindrové sú známe práve svojim jednoduchým a elegantným tvarom. Kvety v nich by však mali byť poriadne zviazané, najlepšie v strede svojej stonky. Iba tak máte totiž možnosť vidieť kvety vo váze pekne stáť. Dôležitou podmienkou je v tomto prípade aj dĺžka kvetu. Jeho stonka by mala byť dlhá ako váza a až potom by mal nasledovať kvet. 

Vázy na vysoké kvety

Pri vysokých kvetoch si môžete naozaj vyberať. Je však vhodné, aby sa stonka kvetu mohla pekne oprieť o rám vázy a teda nestalo sa, že by kvet vypadával. Gladioly, ľalie i antúrie sa dajú aranžovať do oválnejších váz, prebrali však potenciál zúženého hrdla, ktoré ich podrží a dovolí im oprieť sa o okraj.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe