Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie trendy v bytovom dizajne na rok 2019: Pozrite sa, čo bude IN, stačí zmeniť detaily

Bývanie

Nielen móda a krása majú svoje trendy, ale s dobou ide aj interiérový dizajn. Niektoré prvky začali prenikať do dizajnových obchodov a interiérov už aj tento rok, no svoju najväčšiu slávu si budú užívať až v roku 2019. Určite si vyberie každá z vás.

Staroružová

Jemná ružová je novou neutrálnou farbou. Pasuje k sivej i prírodným odtieňom. Celkovo ide o zjemňujúcu farbu do vášho interiéru, ktorú vďaka tejto vlastnosti môžete kombinovať s odvážnymi tmavými farbami alebo ju môžete kombinovať tón v tóne. Výsledkom bude krásny ženský interiér.

Geometrické vzory

Z komplikovaných tribal vzorov sa to posúva k voľnejším geometrickým líniam, ktoré môžu byť aj asymetrické. Do interiérového dizajnu sa dostávajú napríklad aj pásiky. Tie budete môcť vidieť nielen na stenách, ale aj nábytku a doplnkoch. Zaujímavou zmenou v kúpeľniach sú obkladačky v tvare šesťuholníka, ktoré vyzerajú na stene veľmi štýlovo a hravo zároveň. 

Čierne kúpeľne

Čierna pôsobí v kúpeľni veľmi luxusne. Horúcim trendom sú okrem tmavých kachličiek aj matné kúpeľňové zostavy. V popredí je eklektický štýl, ktorý kombinuje klasické elegantné prvky s modernými a progresívnymi doplnkami. Nebojte sa tmavej kúpeľne. Chce to trochu odvahy a uvidíte, že výsledok vám bude chváliť každá návšteva. 

Prečítajte si: Vytvorte si kútik na čítanie, kde budete tráviť dlhé zimné večery: Čo nesmie chýbať pre dokonalú pohodu?

Oblé tvary

Oválne či okrúhle tvary sa postarajú o zmäkčenie interiéru. Dodajú priestoru harmonický nádych a v neposlednom rade je takýto nábytok veľmi praktický hlavne pri deťoch, keďže ostré hrany sú postrachom každého rodiča. 

Mohlo by vás zaujímať: Aj chladný interiér sa dá zútulniť: Sviečky sa postarajú o teplo domova a ešte omnoho viac

Tmavomodrá farba

Okrem vyblednutej ružovej sa na scénu dostáva aj námornícka modrá alebo navy blue. V tejto farbe nájdete zariadené hlavne obývačky, kde gro tvorí tmavá pohovka v kombinácii s tmavomodrou stenou. Aj keď si myslíte, že interiér bude pôsobiť veľmi mužsky, vôbec to tak nie je. Námornícka modrá pôsobí naozaj elegantne a je vhodná nielen pre pánov. 

Surové drevo

Aj prírodne motívy a hlavne neopracované holé drevo je dôležitým prvkom interiérového dizajnu v roku 2019. Či už sú to pníčky na miesto nočných stolíkov, konáre stromov v úlohe vešiakov či predeľovacích stien alebo drevené laty ako obklady steny, všetky tieto nápady vnesú do domácnosti nefalšovanú dávku prírodnej krásy.  

Sviečky ako nový luxus

Luxusná vonná sviečka Baobab Tina je dôkazom toho, že ručná práca robí každý kúsok originálnym a svojským. Nechajte vyniknúť jej fascinujúcu zmes v podobe metalickej, ktorá prechádza od staroružovej po fialovú a pri horení sa stáva transparentnou. Interiéry si dnes pýtajú luxus v podobe siečok z najkvalitnejších materiálov.

- Najčítanejšie -