Presunúť na hlavný obsah

Vytvorte si kútik na čítanie, kde budete tráviť dlhé zimné večery: Čo nesmie chýbať pre dokonalú pohodu?

Bývanie

Zimné obdobie je ideálne na prečítanie kníh, ktoré ste si odkladali počas celého roka. Aby ste sa k čítaniu vždy rady vrátili, vytvorte si vlastnú oázu pokoja.

Nájdite si kútik v obývačke alebo na nevyužitom mieste na chodbe a vyťažte z neho maximum. Ideálnou voľbou na čítací kútik je holý nevyužitý roh. Základom je kreslo, stolík a dobrá lampa. Zvyšok je už len o spríjemnení chvíľky pri knihe. 

Pohodlné kreslo

Must have kúskom čítacieho kútika je nepochybne komfortné kreslo, v ktorom obsedíte hodiny. Vyberajte naozaj dôsledne, aby vám bolo počas čítania pohodlne. Dôraz klaďte na príjemné a mäkké materiály na dotyk. Aktuálnym hitom sú zamatové kreslá. Kúpte si ku kreslu aj nižšiu taburetku alebo puff, na ktorý si môžete vyložiť nohy. Efektným kúskom je závesné kreslo.

Prečítajte si: Módna influencerka Chiara Ferragni ukázala dychberúci šatník: Je vo veľkosti malého butiku

Odkladací stolík

Patrí medzi povinnú výbavu. Kde inde by ste si potom odložili, rozčítanú knihu, teplý čaj či všelijaké maškrty? Na trhu máte obrovský výber, či už sú to drevené, kovové alebo sklenené kúsky, určite by ste si mali jeden zaobstarať. Experimentovať môžete aj s prírodným pňom zo stromu. 

Vankúše a deky

Textilné doplnky majú nielen dekoračný, ale aj funkčný charakter. Počas chladnejších večerov sa zababušte do vlnenej deky a nič viac vám nebude chýbať. Počas roka môžete navyše obliečky na vankúše meniť, aby vždy ladili s aktuálnym ročným obdobím. Počas zimy sú top kúskom deky z extra hrubej vlny.

Prečítajte si: Zvieracie motívy sú v kurze nielen na oblečení, ale aj v bytovom dizajne: Ako z nich neurobiť gýč?

Osvetlenie

Pre správnu atmosféru, použite viacero typov osvetlenia. Najdôležitejším prvkom je stojaca lampa na čítanie, ktorá dosiahne priamo nad vašu knihu. Ďalšou voľbou môžu byť svetelné reťaze či sviečky, ktoré vám z pobytu v čítacom kútiku vykúzlia nezabudnuteľný zážitok plný pokoja.

Dekorácie

Samozrejme, čo by sme to boli za ženy, keby sme kútik na čítanie ešte niečím nevyšperkovali. Veselé sošky, obrazy, teplé koberčeky, svietniky, čokoľvek, čo sa vám páči a zapasuje štýlovo do priestoru.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe