Presunúť na hlavný obsah

Zvieracie motívy sú v kurze nielen na oblečení, ale aj v bytovom dizajne: Ako z nich neurobiť gýč?

Bývanie

Zvieracie motívy sú obľúbeným vzorom a inšpiráciou módnych návrhárov dlhé roky. Vždy sa na chvíľu stiahnu a potom sa na fashion scénu vrátia s nejakou pridanou hodnotou.

Inak to nebolo ani na mólách počas predvádzania kolekcie na jeseň/zimu 2018. Vzory inšpirované leopardom, gepardom, jaguárom, zebrou, tigrom či hadom sme mohli vidieť v kolekciách zvučných mien ako Dolce & Gabanna, Max Mara, Michael Kors, Victoria Beckham, Tom Ford, Carolina Herrera, Calvin Klein, Diane Von Furstenberg a mnohých ďalších. A ako to už býva, móda ovplyvňuje aj ďalšie oblasti, a tak sa zvieracie motívy a vzory stali znovu populárnymi aj v bytovom dizajne. Ako ich použiť štýlovo a nie gýčovo?

Prečítajte si: Módna influencerka Chiara Ferragni ukázala dychberúci šatník: Je vo veľkosti malého butiku

Niekedy stačí malý detail

Ak nie ste zástankyňou veľkých zmien, ideálnou voľbou môže byť aj malý detail v podobe vankúša so zvieracím motívom. Kúpte si novú obliečku a zmeňte vankúš na pohovke v obývačke či na posteli v spálni. Bude to síce malá zmena, no nezruinuje to vašu peňaženku. Keď sa vám to prestane páčiť, jednoducho poťah na vankúš vymeníte a ten starý odložíte do skrine na ďalšie časy.

Pútač pohľadov

V prípade, že stavíte na kreslo alebo iné väčšie kusy nábytku so zvieracím motívom, zvyšok interiéru by mal byť už striedmejší. Silným prvkom v miestnosti bude práve zvierací vzor, preto ďalšie pútače pohľadov si radšej nechajte do iných izieb.

Teplo domova

Príjemnú atmosféru a mäkkosť dodajú priestoru kožušiny. Či už je umelá alebo z ovečky, prehoďte ju len tak cez pohovku, taburetku či postel, alebo ju použite ako malý koberček v spálni. Dokáže izbu zútulniť a dodá jej hravosť.

Riady v kuchyni

Dnes už máme na trhu nespočetné množstvo kuchynských riadov a doplnkov so všelijakými motívmi a aj v regáloch našich obchodov nájdete napríklad čajový set so zvieracím motívom. Skvelá voľba pre menej odvážne.

Mohlo by vás zaujímať: Aktuálne hity jesenného stolovania: Dominujú prírodné farby a dekor v spojitosti s luxusným príborom

Obrazy nič nepokazia

Ďalšou možnosťou je aj zmena obrazu. Vymeňte vnútro za plagát alebo fotografiu zvieraťa. Môžete ho umiestniť priamo na chodbu, kde ho každý uvidí alebo ho zaveste podľa farieb tam, kde sa vám najviac hodí. 

Dávka noblesy

Sošky a ťažidlá so zvieratami najlepšie vyniknú na komode na chodbe či nábytku v obývačke, kde sa postarajú o istú dávky luxusu a noblesy. Samozrejme zavisí po akom zvierati a materiáli siahnete. Na starožitné porcelánové sošky od babky zabudnite.  

Kožený materiál

Koža v jej prirodzených odtieňoch vyzerá v interiéri pôsobivo. Najčastejšie natrafíte na kožené stoličky, taburety i kreslá, ale niektorí dizajnéri používajú srsť a kožu aj priamo na nábytok, ako v prípade komody na fotke. Nádherný kúsok, ktorý pripúta pohľady, preto ho nechajte v priestore pekne vyniknúť a zvyšok prispôsobte práve jemu. 

 

- Najčítanejšie -