Presunúť na hlavný obsah

Aktuálne hity jesenného stolovania: Dominujú prírodné farby a dekor v spojitosti s luxusným príborom

Bývanie

Jeseň sa nesie v znamení stretávania sa s priateľmi a rodinou na výbornom obede či večeri. Aké sú trendy stolovania? Dominujú prírodné farby a dekorácie v spojitosti s luxusným príborom či pohármi.

Jesenné tóny

Nestarnúca klasika v podobe farieb všetkých odtieňov padajúceho lístia. Hnedá, vínová, červená, oranžová, žltá, týmito farbami na prestieraní nič nepokazíte. Teplé odtiene k tomuto ročnému obdobiu neodmysliteľne patria a vôbec nevadí, že sa opakujú každý rok. Aj starú dobrú klasiku viete všelijako obmieňať. 

Prírodné dekorácie

Najlepšie veci sú tie zadarmo a to teraz nemáme na mysli lásku či priateľstvo, ale rôzne dekorácie, ktoré si môžete počas jesene nazbierať v lesoch a na lúkach. Načo míňať peniaze na umelé kvety či konáre v obchodoch, keď si ich môžete nazbierať samy? Nielenže si urobíte peknú prechádzku, ale aj ušetríte na vianočné darčeky. Zbierajte gaštany, bukvice, žalude, konáriky, suché lístie, čokoľvek, čo vám padne do oka a dá sa to použiť na dekorovanie. Z listov môžete urobiť napríklad menovky, voľne ich poukladať po stole alebo len tak vysypať do vázy. Je to na vás.

Mohlo by vás zaujímať: Kúpeľne v glamour štýle vás očaria: Takto si ich dokážete vyčarovať aj doma

Zlaté doplnky

Príbory už dávno nie sú iba striebornej farby. Nájdete už aj štýlové čierne, no kúsok nostalgie a vintage atmosféry vdýchne do vášho prestierania práve ten zlatý. Príbor je akýmsi šperkom celého stolovania, preto je jeho výber dôležitý. Zlatú farbu potom môžete zopakovať na svietniku, mise s ovocím či stojane na servítky.

Rozdielne riady

Už dávno neplatí, že taniere, poháre či šálky musia byť všetky rovnaké, práve naopak. Vyhrajte sa s farbami, vzormi, veľkosťami, zdobením, ale všetko s mierou, aby z toho nebol jeden mišmaš. Ak sa rozhodnete pre rozličné kúsky riadu, zvyšok prestierania, teda obrus či servítky by mali byť jednoduchšie, aby to celkovo nepôsobilo chaoticky.

Prečítajte si: Poznáme trendy v bývaní na jeseň 2018: Ponorte sa do mäkkých materiálov a výrazných farieb

Farebné sklo

Pri stolovaní sa môžete vyhrať aj s pohármi. Čakáte návštevu? Potom nudné poháre z číreho hladkého skla nechajte zatvorené v skrinke. Vyskúšajte tie z farebného a ak budú navyše štruktúrované, celkový dojem bude pôsobiť veľmi luxusne.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus