Presunúť na hlavný obsah

Aj chladný interiér sa dá zútulniť: Sviečky sa postarajú o teplo domova a ešte omnoho viac

Bývanie

Jednoduchý a dostupný doplnok pre každého sú sviečky. Prinášajú do domovov teplo, pohodu a harmóniu. Sú ideálnou voľbou do chladných, sivých či industriálnych interiérov, kde sa postarajú o zjemnenie celkovej atmosféry.

Čo dokážu s interiérom sviečky?

Ak máte doma viac ako len jednu voňavú sviečku, v tom prípade to už nie je len taký náhodný doplnok, ale neodmysliteľná súčasť interiérového dizajnu. Či ste si toho vedomé alebo nie, sviečky zdobia priestor svojou vôňou, usporiadaním i celkovým tvarom a prevedením. Dokážu zmeniť a zútulniť obytný priestor, otvoriť miestnosť a hlavne vyčarovať idylickú atmosféru.

VIDEO: Ako sa dá zútulniť chladne pôsobiaci interiér? 

Prečítajte si: Zvieracie motívy sú v kurze nielen na oblečení, ale aj v bytovom dizajne: Ako z nich neurobiť gýč?

Správna vôňa robí divy

Aromatické sviečky dokážu naladiť atmosféru podľa vašich potrieb. Je dôležité si najprv zadefinovať, čo chcete vôňou povedať. Čakáte návštevu? Siahnite po vôňach pripomínajúcich čerstvo uprataný byt či sviežu bielizeň. Romantická večera u vás doma? Ideálnou voľbou sú zmyselné tóny, ktoré podčiarknu atmosféru večera. Vianočný večierok? Vsaďte na korenisté akcenty evokujúce varené víno či pečenie koláčov. Na trhu je nespočetné množstvo druhov vôni, preto pred ich kúpou popremýšľajte. Pretože aj vône, rovnako ako piesne, majú moc zmeniť náladu.

Vsaďte na kvalitu nie kvantitu

Dôraz sa kladie aj na materiál, z ktorého sú sviečky vyrobené. Dajte prednosť ekologickým nezávadným sviečkam z prírodného vosku a esenciálnych olejov, ktoré sú šetrné k prírode aj k vášmu zdraviu.

Tip: Vytvorte si relaxačnú oázu

Vytvorte si vlastný wellness svet. Urobte si z kúpeľa pri sviečkach víkendový rituál. Napustíte si vaňu, zapnite príjemnú hudbu a oddychujte pri svetle sviečok. Položte ich na vaňu, k zrkadlu alebo na zem na rôzne podnosy či tácky. Závisí od toho, ako vám to priestor dovolí. Takto strávený zimný večer vám dodá energiu do ďalšieho pracovného týždňa.

Mohlo by vás zaujímať Módna influencerka Chiara Ferragni ukázala dychberúci šatník: Je vo veľkosti malého butiku

- Najčítanejšie -