Presunúť na hlavný obsah

Jemné koberce pod vaše nohy: Zima nemá šancu, zútulnite svoj domov rýchlo a jednoducho týmto jedným kúskom

Bývanie

Dom či byt robí domovom práve jeho pohodlie a útulnosť. Ako však docieliť tento efekt, keď zima klope na dvere z každej strany? Pomôžte si pohodlným kobercom.

Koberce tvoria bytový doplnok, na ktorý mnohí ľudia v moderných domácnostiach zabúdajú. Honosné drevené no i vykachličkované podlahy vedia byť potechou pre oko, sú však studené, ak nemáte vybavené podlahové kúrenie. Našou radou je bezpochyby zakúpiť si kvalitný koberec, ktorý dokáže v interiéri urobiť divy už za pár minút.

Mohlo by vás zaujímať: Najväčšie trendy v bytovom dizajne na rok 2019: Pozrite sa, čo bude IN, stačí zmeniť detaily

Pre vaše pohodlie

Koberce sú najvhodnejším pomocníkom práve k sedačkám a k oblastiam, ktoré si vyžadujú vaše nohy položené na zemi. Nemusíte pritom stratiť nič z krásnej priestrannej podlahy, koberec jej práve naopak vie pomôcť k rozčlenenosti a novému, ešte neobjavenému, pohodliu.

Preč s chladom

Veľké okná i vzdušné priestory si vyberajú svoju zimnú daň od každého z nás. Riešením pre zabezpečenie instantnej dávky tepla sú práve koberce. Nebojte sa ich kombinovať, riasiť či vrstviť na seba. 

Malý ale efektívny

Podložku pod nohy viete efektívne voliť do akéhokoľvek typu priestoru. Aj jej malá veľkosť dokáže veľké veci, postráži parkety pred mokrými topánkami či efektívne naviaže na farebnú schému vašej predsiene. 

Veľké plochy riešte takto

Populárnymi sa stávajú koberce práve s nízkym vlasom. Nielenže sa opätovne vracajú k minimalizmus, poskytujú aj uľahčenie upratovania. Na neutrálnej farbe budete bežný neporiadok hľadať oveľa horšie, vhodné sú preto aj do bytov kde bývajú zvieratá.

Prečítajte si tiež: Najpohodlnejšie deky, ktoré túto sezónu potrebujete: Útulnosť a teplo je ich druhým menom

Pozor na farebnosť

Materiálovej variabilnosti kobercov sa medze naozaj nekladú. Môžete začať od pôvabnej bielej a skončiť až pri farbe noci. Biela nie je síce najpraktickejšia, vyzerá však úžasné. Byt s kobercom v tomto odtieni bude hneď pokladaný za dokonalú ukážku elegancie.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus