Ako zorganizovať večeru pre priateľov s dokonalou výzdobou? S našimi tipmi to zvládnete hravo

Pozvali ste k sebe na večeru pár priateľov a neviete si rady s dekoráciou vášho stola? To je ideálny čas na prekvapenie vašich priateľov s jedinečnou výzdobou, s ktorou vám teraz poradíme.

Prichystajte si večeru pre priateľov vo veľkom štýle

Prichystajte si večeru pre priateľov vo veľkom štýle

Zdroj: Proflowers

Vďaka niekoľkým jednoduchým tipom budete môcť zdobiť váš stôl spôsobom, ktorý ponechá všetkých vašich priateľov v milom prekvapení. Prečítajte si tento článok a získajte niekoľko nápadov, ako dekorovať stôl na večeru s priateľmi. Tieto originálne a štýlové tipy vás urobia dokonalým hostiteľom.

Mohlo by vás zaujímať: Ako si naaranžovať sviečky vo vašom príbytku: Tento detail vám privodí zmyselnú atmosféru!

Večera pre priateľov

Po prvé sa rozhodnite, či chcete ponúkať jedlo vo forme večere alebo bufetu, ktorý môže vytvárať menej neporiadku a ušetriť miesto. Ak sa rozhodnete mať klasickú večeru, mali by ste zvážiť, kde budú sedieť ľudia. Snažte sa uistiť, že každý hosť bude mať dostatok priestoru, aby sa mohol pohodlne pohybovať a všetci sa budú cítiť maximálne komfortne. Vo farbách stavte na aktuálne trendy, medzi ktoré patrí napríklad tmavá modrá.

Pre viacero hostí

Ak chcete, aby vaša večera s priateľmi bola úspešná, môžete sa pokúsiť zmiešať svojich hostí a pokúsiť sa zaradiť medzi tých, ktorí majú toho najviac spoločného. Ak sa rozhodnete pre túto ideu, stačí použiť bežné menovky, kde môžete napísať mená svojich hostí. To môže byť iné a zábavné, najmä ak sa hostia navzájom nepoznajú. Pri dekorácii pre viacero hostí vyzerajú dobre ozdobné kvety uprostred stola.

Minimalistické detaily

Pri zdobení stola sa pokúste použiť jednotlivé detaily bez použitia zbytočne veľkého množstva kvetov alebo vyčnievajúcich predmetov. Jednoduchý svietnik so sviečkou či minimalistická váza vyzerá naozaj dobre pre príležitostnú večeru. Riaďte sa pravidlom, že menej je niekedy viac. 

Kvetinové vzory

Inšpirujte sa touto extravagantnejšou dekoráciou a vyzdobte svoj stôl v štýle rozkvitnutej lúky. Už na prvý pohľad je vidieť, že tento štýl v sebe skrýva špecifický podpis a celkový vzhľad a dojem je viac než pútavý.Nápomocné vám budú aj živé kvety či elegantné detaily vo forme stuhy.

Inšpirujte sa: Minimalistické kvetinové výzdoby, ktoré rozžiaria každý priestor: Tieto pôsobia veľmi sofistikovane!

Pastelové farby

Je vedecky dokázané, že farby vo veľkom vplývajú na vnímanie človeka a preto by ste na ne mali klásť dôraz aj v súvislosti so stolovaním. Pri návšteve vašich priateľov dbajte na pozitívne pôsobiace farby, medzi ktoré ladíme najmä pastelové odtiene. Skvelým doplnkom sú aj živé kvety, ktoré rozžiaria celkový priestor.

 

Foto:
Proflowers, H&M Home, Millie Mackintosh, Zara Home, Sarah Harris
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba