Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie tipy na bývanie od dizajnérov hollywoodskych domov: Tajomstvo spočíva v detailoch

Lifestyle

Navrhli miliónové interiéry najväčších hollywoodskych hviezd. Všetci sa však zhodnú na jednom: tajomstvo spočíva v drobnostiach.

1. Vyhnite sa trendom, hľadajte nadčasovosť

Táto interiérová dizajnérka z Hollywoodu už navrhla interiéry hviezdam ako Jessica Alba, Kristin Bell či Antonio Banderas. Jej hlavné pravidlo znie neriadiť sa aktuálnymi trendami. Tie vyprchajú príliš rýchlo a vy predsa nechcete meniť svoj interiér každý rok. Zamerajte sa prvky, ktoré boli moderné aj pred desiatimi rokmi a pokojne by ste si ich zvolili aj dnes. Podľa Whitman medzi nestarnúce kúsky patria prírodné, čisté materiály, teda drevo a kameň. Nadčasovou investíciou je tiež umenie: zamerajte sa na obrazy, vázy, sochy či rodinné fotografie v peknom ráme.

Neprehliadnite: Zvieracie motívy sú v kurze nielen na oblečení

2. Pravidlo všetkých pravidiel: presvetlite izby

Podľa dizajnéra Adama Rolstona, ktorý navrhol dom Meryl Streep, je najväčšou chybou v snahe rozjasniť miestnosti premaľovať všetky steny nabielo. Nie je to potrebné a môžete byť aj trochu kreatívnejší. Dôležité je, aby v izbách prevažovali svetlé odtiene farieb. Netreba zabudnúť ani na to, že nielen okná, ale aj zrkadlá sú skvelým prostriedkom na presvetlenie. Investujte do kvalitných zrkadiel s dizajnovým rámom.

3. V malej miestnosti buďte dômyselní

Podľa dizajnéra vám na to stačia dva malé triky. V prvom rade je dôležité pri rozmiestňovaní nábytku premyslieť jeho funkčnosť. Ak máte malý jedálenský priestor, namiesto štvorcového stola zvoľte okrúhly. Obrovský gauč v obývačke vymeňte za dvojmiestnu pohovku a doplňte ju štýlovými kreslami či taburetkami, ktorými môžete neustále hýbať a presúvať ich podľa potreby.

 

Neprehliadnite: Módna influencerka Chiara Ferragni ukázala dychberúci šatník: Je vo veľkosti malého butiku

4. Nebojte sa čiernej

Čierna dodáva interiérom hĺbku, tajomnosť a v správnej kombinácii s farebnými či zlatými doplnkami nepôsobí vôbec depresívne či temne, naopak je veľmi štýlová a nadčasová. Jeff Andrews, dizajnér interiéru Kendall Jenner, odporúča začať hoci aj malými doplnkami: rámy obrazov, lampy či dekorácie.

5. Nepodceňujte silu doplnkov

Správny doplnok dokáže doslova s miestnosťou čarovať a buď ním priestor korunujete, alebo, naopak, bude pôsobiť rušivo. Vyberajte dôsledne. Investujte do krásnych vankúšov, dizajnérskych lustrov, obliečok, rámov na fotky, voňavých sviečok, váz, rôznych nádob a nezabudnite ani na zeleň. Váš domov musí niesť váš vlastný rukopis.

- Najčítanejšie -