Presunúť na hlavný obsah

5 nápadov na glamour štýl: Zakomponujete ho aj do malého priestoru a dodáte mu správny lesk

Bývanie

Glamour vyvoláva pocit sofistikovanosti a bohatstva. Napriek tomu, že je elegantný, nesie v sebe adekvátnu dávku extravagancie. Poradíme vám, ako dodať svojmu bývaniu ten správny lesk. Nevyžaduje si to dokonca ani veľkú investíciu.

Žiaden iný štýl bývania nevysiela toľkú noblesu ako práve štýl glamour, ktorý pripomína bývanie hviezd filmových plátien zo 40. rokov minulého storočia. Slovo glamour v angličtine znamená čaro, kúzlo či pôvab. Glamour štýl pôsobí luxusným dojmom a hodí sa k mestskému životu. Predstavuje dokonalú kombináciu moderného a starožitného.Pre docielenie glamour efektu vám postačí jeden či dva dominantné prvky, ktoré dodajú vášmu interiéru dynamický efekt a štipku tej správnej teatrálnosti, hoci sa vaše bývanie nerozprestiera na veľkom počte štvorcových metrov.

Neprehliadnite: Trendy v interiérovom dizajne pre rok 2019: Doprajte svojmu domovu záplavu farieb

Podmanivý lesk

Ako sme už spomenuli. Glamour a lesk k sebe neoddeliteľne patria. Od leského efektu dlažby či  tapety, cez metalické povrchy po imitáciu drahých kameňov. Nezáleží či pôjde o zlaté, medené či antikorové odlesky. Glamour štýl sa jednoducho musí lesknúť!

Pohodlie so známkou luxusu

Ku glamour interiéru neodmysliteľne patrí mäkké a pohodlné čalúnenie. Či už svoje štýlové pohodlie nájdete v komfortnej sedačke či kresle, pocit holywoodskeho luxusu bude zaručený. 

Charakteristický luster

Výrazný doplnok, akým luster bezpochyby je, zahrá významnú rolu pri zrode glamour efektu. Nezabudnite na pravidlo číslo jeden! Veľké, honosné, neprehliadnuteľné…to je to “pravé orechové”!

Prečítajte si tiež: Záclony ako utkané zo sna: Štýly, ktoré ochránia vaše okná a prinesú do bytu náznak jarného vánku

Zrkadlo v štýle baroka

Potrebujete poradiť efektívny trik, ktorý opticky zväčši malý priestor? V priestore použite dominantné zrkadlo! Ak ho bude navyše lemovať zlatý rám v barokovom štýle, “zabijte dve muchy jednou ranou”. Nech sa páči, zväčšený priestor v glamour štýle.

Vznešené materiály

Čo vám pri prečítaní napadlo? Hodváb, satén, zamat či dokonca brokát? Veľmi správne! Zo všetkých týchto materiálov glamour priam srší. Použite do interiéru vankúše, závesy či iné doplnky.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe