Presunúť na hlavný obsah

TOP krásy Slovenska, ktoré budú pre nás hitom v 2020: Pozrite sa, kde strávite nezabudnuteľnú dovolenku

Cestovanie

Vietor vo vlasoch, horský vzduch, pokoj, či malebné výhľady. To všetko nájdete v slovenských horách. Pozrite sa spolu s nami, ktoré miesta sa rozhodne teraz oplatia navštíviť.

Ždiar a nádherná Monkova dolina

Pokiaľ túžite po skutočnom relaxe, nezabudnuteľných chvíľach a nádherných momentoch v lone prírody, chalety v podtatranskej obci Ždiar, sú tým ideálnym miestom. Nájdete ich v harmonickej scenérii Belianskych Tatier. 

Toto miesto je ideálne na turistiku, výlety na bicykloch s najmenšími, či romantické prechádzky vo dvojici. Každý si tu príde na svoje. Rozhodne sa pozrite do Monkovej doliny, ktorá je dokonalým východiskovým bodom, na vaše malé výlety. Ostatné už závisí len od toho, na čo si trúfate. Určite však neobíďte Ždiarsky dom, absolvujte cestu na koči cez dedinku, pozrite sa do Belianskej jaskyne, či skúste nenáročnú túru po náučnom chodníku Flak.

Vrámci ubytovania, vás určite dostane atmosféra chaletov Mountain resort, kde sa snúbi domáca atmosféra s puncom luxusu. Vôňa dreva, kanadský štýl výstavby je niečo, čo si vás podľa nášho názoru, podmaní. Ak bude aj v týchto dňoch chladnejšie, perfektnú atmosféru dokážete vytvoriť vďaka krbu, či vírivke na terase. Najmä teraz si určite užijete samotu, kde vás obklopujú len pokojné lesy. Pokiaľ chcete spojiť oddych s množstvom športového vyžitia, hádam ideálnejšie miesto nenájdete. Navyše v bezprostrednej blízkosti sa nachádza reštaurácia, v ktorej si môžete vychutnať jedlá tradičnej slovenskej kuchyne. Takže si dovolenku užijete so všetkým, čo k nej patrí. 

No a ešte rada na záver, ak cestujete s deťmi, rozhodne si vyšlapte kopec nad zrubmi, kde objavíte uprostred lesa, nádherné drevené ihrisko. Odporúčame vám vziať si so sebou aj malý obed, lebo toto miesto, je na mini piknik ako stvorené. Tak čo, máte už zbalené?

Čítajte tiež: Najhoršie potraviny, ktoré vám zavodňujú telo: Keď upravíte jedálniček, ihneď sa vám zoštíhlia lýtka

Čarovné Horehronie

Horehronie je oblasť, ktorú buď milujete alebo nie. My sa však radíme rozhodne do prvej kategórie. Najmä od doby, kedy sme objavili Chaty Urbanove sestry. Mimochodom, tušili ste, že Horehronie bolo kedysi plné zbojníkov a jeden z nich bol Urban? No a mal tri sestry - presnejšie trojčatá. Na prvý pohľad sa nedali rozoznať, no každá bola úplne iná, presne ako tieto malebné chalúpky.

V dedinke pod Urbanovým Vrchom, v Čiernom Balogu, načerpáte nové sily a energiu. Jednoducho tu spomaľte, vypnite mobilné telefóny, zabudnite na wifi a len si užívajte. Nerobte kompromisy a buďte tu len pre seba a svojich najbližších. 

Určite sa choďte pozrieť na Čiernohorskú železničku - ide o unikátnu úzkokoľajová lesnú železnicu s parnou lokomotívou. V letných mesiacoch ocení každý turista prepojenie regiónov Horehronie, Poľana, Muránska planina. V regiónoch sa nachádza niekoľko náučných chodníkov ako Medvedia cestička, ktorá vychádza z obce Krpáčovo. Viac aktívnych, čakajú Nízke Tatry, Veporské vrchy a Poľana.

Zdolajte Ďumbier, poprechádzajte sa najkrajšou dolinou Nízkych Tatier, ktorá končí 9m vodopádom. No a len hodinku od chát, sa nachádzajú pozostatky sopečnej činnosti, pohorie Poľana. Tak čo, kam sa vyberiete?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe