Presunúť na hlavný obsah

Krásna novinárka vymenila Paríž za vilu z 19. storočia: Obchádza farmárske trhy a varí jedlá svojho života

Bývanie

Pri pohľade na sídlo foodblogerky Mimi Thorisson má človek pocit, akoby sa v malebnom francúzskom Médocu zastavil čas.

Ich nádherný dom z 19. storočia pre nich znamená všetko. Doslova. Nie je to len dom, v ktorom sa pred obrovským kozubom schádza celá rodina. V tomto dome vznikol nápad na vlastný foodblog, tu boli napísané všetky Mimine kuchárske knihy a natočené všetky časti jej televíznej šou o varení La Table de Mimi.

Neprehliadnite: Renáta z Kolachella pečie obdivuhodné výtvory: Ľudia milujú jej torty na svadbu, krstiny či narodeniny

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mimi Thorisson (@mimithor),

Francúzsko-čínske korene sú kľúčom jej úspechu

Mimi Thorisson sa narodila v Hong Kongu. Po otcovi zdedila čínsky zmysel pre detail, po mame francúzsku vášeň variť jedlá, ktoré dokážu omamne prilákať všetkých k stolu, zmieriť starých nepriateľov aj rozdúchať mladú lásku. Študovala jazyky a ekonomiku na univerzitách v Londýne a Paríži. Po škole začala pracovať ako moderátorka v CNN v Hong Kongu a Paríži. V roku 2005 spoznala svojho druhého manžela Oddura, ktorý žil na Islande. Spájala ich láska k dobrému jedlu , a tak spolu začali tvoriť gastro reportáže. Oddur fotil autentické fotografie a Mimi k nim písala text. Ich reportáže z najvychytenejších svetových reštaurácií mali úspech a pár sa čoskoro rozhodol založiť si vlastný blog.  

Neprehliadnite: Petra svoje celoživotné hobby premenila na podnikanie: Štýlové pikniky vďaka nej ožívajú

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mimi Thorisson (@mimithor),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mimi Thorisson (@mimithor),

Osem detí, deväť psov a jedna stará usadlosť

Obaja mali deti z predchádzajúcich manželstiev. On dve, ona jedno, ale vedeli, že chcú svoju rodinu rozšíriť. Mimi ako jedináčik odjakživa túžila po veľkej rodine, ktorá by sa schádzala za obrovským jedálenským stolom Rozrastajúcej rodinke však už nevyhovoval hlučný Paríž a začali hľadať domov na vidieku, v ktorom by mali dostatok priestoru pre všetky ich aktivity. Dnes majú osem detí, 9 psov (tieto počty sa však neustále menia) a nádhernú vilu v Médocu.

Dom s pikantným príbehom

Mimi a jej manžel Oddur sa do domu zamilovali na prvý pohľad. Vila z roku 1870, ktorá leží v srdci typickej francúzskej dedinky Médoc, vo svojich starobylých stenách ukrýva priam škandalózny príbeh. Dom daroval starosta Médocu žene miestneho pekára, s ktorou mal vášnivú aféru. Pekárova žena využila náklonnosť starostu a premenila dom na úspešnú reštauráciu a hotel. Jej rodina vlastnila tento dom až do roku 2014, keď ho predali manželom Thorissonvcom. Keďže bol dom udržiavaný, Mimi s Oddorom sa rozhodli urobiť len nevyhnutné opravy a zanechali čo najviac pôvodného zariadenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mimi Thorisson (@mimithor),

Nápad na blog

Keď sa nasťahovali, Mimi začala obchádzať miestne farmárske trhy, spoznávala pekárov, mäsiarov a úžasné jedlo, ktoré mala každý deň na stole, ju inšpirovalo do takej miery, že začala písať vlastný blog.  Mimin blog si čoskoro všimli aj v televízii a ponúkli jej natáčať vlastnú kuchársku reláciu, ktorá mala okamžitý úspech. Spojenie éterickej Mimi a starobylej kuchyne pôsobila na divákov ako magnet. Dnes má Mimi na konte niekoľko úspešných kuchárskych kníh, relácií a v ich nádhernej vile v Médocu organizujú zážitkové gastro-workshopy či letné pop-up reštaurácie.

Neprehliadnite: Kráľovná včiel buduje miliónové impérium: Za svoj dokonalý vzhľad vďačí medu z farmy od svojho otca

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mimi Thorisson (@mimithor),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mimi Thorisson (@mimithor),

- Najčítanejšie -