Presunúť na hlavný obsah

Trendy v interiérovom dizajne pre rok 2019: Doprajte svojmu domovu záplavu farieb

Bývanie

Interiérový dizajn minulého roka výrazne ovládla ostrejšia farebná paleta - vášnivá červená farba, moderné metalcké odlesky či dokonca čierna farba na miestach, na ktorých by sme s ňou zväčša nepočítali - na stenách. Rok 2019 tieto trendy zmietol zo stola. Dizajn zameral svoju primárnu pozornosť na vývoj farebnej škály, ktorá vo väčšej miere odráža súčasný životný štýl. O akých farbách je reč?

Od odtieňov smaragdovej cez elektrizujúcu žltú až po mäkké tóny terakoty. Farebný výber určený pre rok 2019 bol inšpirovaný požiadavkami bežných domácností a súčasným mentálnym nastavením bežných spotrebiteľov. Ak v dohľadnej dobe zvažujete “prerábku” vášho domova,  dodajte mu nové odtiene, ktoré okrem vašej domácnosti naštartujú aj vaše vnemy.

Neprehliadnite: Cestujte pohodlne a štýlovo: Tieto outfity vás presvedčia o tom, že sa to dá

Optimistická žltá

V roku 2019 sú na vzostupe farby, ktoré asociujú životný optimizmus. Populárnymi sú extrémne sýte odtiene žltej, ktoré majú silu zmeniť náš prístup k životu a vyburcovať v nás pocit toho, že všetko dokážeme. Ak chcete pri práci s toutu farbou zájsť ešte ďalej, kombinujte ju napríklad s chladnými odtieňmi modrej.

Liečivá zelená

Hlboké odtiene zelenej sú inšpirované prírodou, ktorá práve prostredníctvom nich prenáša svoju liečivú silu z exteriéru do našich obydlí. Privítajte bohatstvo, ktoré tieto odtiene ponúkajú a upokojte svoje zmysly v ich objatí. Najväčšiu službu urobia vám a vášmu interiéru v kombinácii s neutrálnymi tónmi a prírodnými doplnkami. 

Mäkké tóny terakoty

Tertakotové tóny zváčša imponujú ľudom, ktorých element zeme púta o čosi viac než nás ostatných. Pre tých, ktorý chcú aj vo svojich domoch cítiť prepojenie s prírodou a jej prvkami sú zemité odtiene tou správnou cestou ako to demonštrovať.  

Prečítajte si tiež: Fashion Film Festival Bratislava: Zuzana Kanisová so stylingom svetovej úrovne, Mária Čírová ako magnet pre oči

Oprášte ružovú

Odtieň "mileniálskej ružove"j je farbou z nedávnej minulosti. Ak však uprednostňujete nadčasovosť pred rýchlo sa meniacimi trendami, vhodnejšie budú jej jemnejšie, tlmenejšie odtenie. Pudrová ružová imitujúca farbu ruží je navyše veľmi dobre kompatibilná s ďalšími farbami.

Takmer biela

Všeobecne zrejme neexistuje nič klasickejšie ako biela farba. Biely interiér je akoby pomysleným plátnom, ktoré je ideálnym podkladom pre každú ďalšiu farbu. Čistú bielu dopĺňaju vo svojej univerzálnosti aj “ takmer biele” odtiene, u ktorých je predpoklad, že práve im bude patriť rok 2019. Ak túžite po minimalizme s dynamickou tvárou, tzv. takmer biela je vhodná práve pre vás. A to nielen takmer, ale úplne! 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe