Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Petra svoje celoživotné hobby premenila na podnikanie: Štýlové pikniky vďaka nej ožívajú

Feminity TV

Len pár šťastných môže povedať, že ich práca je aj ich hobby. Či naopak. Jednou z nich je aj sympatická Petra Millerová, ktorá vás naučí milovať pikniky.

Snom mnohých ľudí je robiť to, čo milujú. To, čo Petra Millerová miluje už od detstva je piknikovanie. „Piknik je úžasný v tom, že spája hneď niekoľko zážitkov. Krásny pocit z prírody, pôžitok z dobrého jedla, spoločnosť vašich priateľov a k tomu aj šport,” predstavuje svoj projekt Piknikovo jeho zakladateľka Petra. „Ja som asi pred takými 8 rokmi mala ísť žiť do Prahy. Veľa som tam chodila do parkov. Chodili sme aj piknikovať, občas sme si niečo kúpili, a tak mi napadlo, že aké by to bolo super, ak by to niekto zorganizoval za vás, že tam všetko máte.”

V rámci svojho podnikania teda odbremeňuje milovníkov piknikovania od všetkých praktických starostí, ktoré sú s ním spojené. A to tým, že ponúka pikniky na mieru, čo znamená, že kompletný piknik spolu s jedlom, inventárom a dekoráciami prichystá za vás. A to napríklad aj ako prekvapenie pre vašich blízkych. „Najkrajšie je, keď to niekto pre niekoho prichystá a ide akože okolo. A ja vždy čakám niekde schovaná, aby si tam nesadol niekto iný. A to sa mi najviac páči, tá emócia ľudí.”

Neprehliadnite: VIDEO: Cukrárka Martina zmenila svoj život zo dňa na deň: Ako prvá priniesla na Slovensko kvetinové cupcakes

FEMINITY TV: Vychutnajte si čaro atmosféry letného pikniku 

Nenechala sa odradiť

Hovorí sa, že podnikanie na Slovensku nie je ľahké, no ani toto tvrdenie Petru v začiatkoch neodradilo. „Bolo to veľmi ťažké začínať, pretože to bol len taký môj nápad. Veľa ľudí mi zo začiatku pomáhalo, no s nejakými veľkými problémami som sa nestretla. Skôr trvalo, kým si na to ľudia zvykli. Určite odporúčam, aby čitateľky začali podnikať, pretože to bol taký môj nápad, také hobby a tým, že som študovala marketing som to pretavila do nejakej značky”

Prečítajte si tiež: VIDEO: Dve kamarátky priniesli na Slovensko pop-up brunch: Začalo to ako pokus, dnes žnú vďaka tradícii úspechy

Viac než len piknik

Piknik je možné usporiadať pri rôznorodých príležitostiach. Napríklad pri narodeninových oslavách - detských či dospeláckych, zásnubách či dokonca svadbe. Petre sa s piknikovaním dokonca spája aj jeden z najkrajších momentov v živote ženy, a to zasnúbenie. „Ja som mala zhodou okolností takýto zásnubný piknik. Môj manžel mi ho pripravil na Piesočnej hore, na Sandbergu. Vyšli sme úplne hore a tam bolo všetko nachystané. Košik s mojim obľúbeným jedlom, reprák, šampanské a prstienok pri západe slnka, takže to bolo krásne” spomína s úsmevom Petra Millerová.

- Najčítanejšie -