Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Cukrárka Martina zmenila svoj život zo dňa na deň: Ako prvá priniesla na Slovensko kvetinové cupcakes

Feminity TV

Príbeh sympatickej Martiny Hankerovej je mimoriadne inšpiratívny. Martina sa vo svojom živote dostala do bodu, v ktorom si povedala: „A dosť!” Zo dňa na deň zmenila nielen svoju profesiu, ale i spôsob života. Dnes svoje rozhodnutie určite neľutuje.

Pracovala v advokátskej kancelárii, no nebola šťastná. Odišla zo stabilnej práce, nabrala odvahu a pustila sa do podnikania. Napriek tomu, že ju pečenie bavilo už od detstva, nepredpokladala, že práve to ju bude jedného dňa živiť. „Upiekla som jednu tortu, dala som ju na internet a ľudia mi začali písať, že aj oni chcú takú tortu a chceli si ju rovno objednávať,“ popisuje svoje začiatky mladá cukrárka.

Ako sama priznáva, začiatky neboli jednoduché. Veľa energie venovala “papierovačkám”, čo označila za najnáročnejšiu časť budovania svojho biznisu. Absolvovala školenia, skúšky, ale tie chápe ako súčasť procesu.

Neprehliadnite: Najkrajšie šaty tejto jari: Máme pre vás štýly, v ktorých môžete tento symbol ženskosti nosiť

FEMINITY TV: Cukrárka Martina Hankerová zmenila svoj život zo dňa na deň

Prečítajte si tiež: Hair clips ako trend sezóny, ktorý neprehliadnete: Ukážeme vám, ako nosiť vychytené vlasové doplnky

Martina pri výrobe svojich krásnych koláčikov nedbá len na ich vzhľad, no predovšetkým na ich chuť. Vždy predsa platí, že sú primárne určené na konzumáciu. Bez ohľadu na to, že okrem vášho brucha potrešia aj vaše oko. Martina je perfekcionistka, ktorá si suroviny poctivo vyberá a ak je to možné, kúpou slovenských výrobkov podporuje domáci trh.

Dáva do toho kus seba

K jej každodennej práci však nepatrí len výber kvalitných surovín či samotná výroba koláčikov. Cukrárka si sama zastrešuje aj administratívu, marketing svojej značky i komunikáciu so zákazníkmi. Napriek tomu, že je jej práca časovo náročná, k podnikaniu povzbudzuje aj iných, ktorý premýšľajú nad touto cestou. „Je za tým veľa hodín práce, veľa, veľa driny, ale ak do toho dáte seba a idete do toho naplno, hodiny letia. Nás hlavne teší, že môžeme niečo tvoriť, ” dodáva s úsmevom.

- Najčítanejšie -