Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Vyskúšajte namiesto klasických cvikov na brucho niečo iné: Zoberieme vás na tréning boxu

Feminity TV

Kompexný šport, ktorý sa neorientuje len na niektorú zo svalových skupín, no bude výzvou pre každý váš sval. Vyskúšajte box, na ženách dokáže byť veľmi sexi.

Hoci je box považovaný za jeden z najťažších športov, každá štipka energie, ktorú do nej vložíte sa  vám niekoĺkokrát vráti. Odmenou pre vás nebude len dokonalá postava modelky, získate rýchlosť, flexibilitu a lepšiu koordináciu. Začať je jednoduchšie, než si myslíte. 

Prečítejte si tiež: VIDEO: TOP jarné trendy, ktoré by mali byť vo vašom šatníku: Stylista Andrej Kusalík vás nimi prevedie

„Bojové športy sú vhodné pre každého, kto nemá vážne fyzické obmedzenia. Či už je to muž, žena alebo dieťa", prezrádza tréner Marek Biskup. 

Ako vyzerá takýto tréning?

Ak predpokladáte, že bežný tréning začína udieraním do vreca, ste na omyle! Tréning techniky úderov a kopov je samozrejme, aj vzhľadom na prevenciu úrazov, dôležitý, no predchádza mu fáza tzv. "zahrievania". Zahrievanie trvá približne 15 minút. Pozostáva zo série výskokov, "angličákov" či dokonca skokov cez švihadlo. Až v momente, keď sa dynamickou rozcvičkou zahrejete na "prevádzkovú teplotu", prichádza na rad správna technika boja. Po jej precvičení s trénerom si svoje boxerské schopnosti overíte v ringu, kde sparring partner vyskúša vašu pohotovosť v praxi. Proces boxerského tréningu končí podobne ako začal - strečingom. Správny strečing je mimoriadne dôležitý a rozhodne ho netreba podceniť.

Neprehliadnite: Skúste tieto dve zmeny a váš obvod pása sa zmení na nepoznanie: Prečo ženy majú väčšiu chuť na sladké než muži?

V tréningovom procese zapojíte všetky svaly. Dáte zabrať svalom brucha, chrbta, a samozrejme potrápite aj svoje končatiny. Keďže je box komplexným športom, záťaž sa rozloží na všetky svalové skupiny rovnomerne a nebudete cítiť nárazovú bolesť konkretnej partie, ako to býva po cvičení s činkami. 

FEMINITY TV:  Nahliadnite s nami priamo na hodinu tréningu s boxom a zistite, čo všetko to obnáša

Plusy a mínusy

„Jediné negatívum, ktoré vnímam je budík na 5:40, keďže tréning začína už o 7:00. Inak sú to len pozitíva. Z veľkosti XL som sa dostala na S," dopĺňa energická Lucka. 

Paťka a Lucka sa tiež zhodli na tom, že thajský box im napriek prvotným presudkom priniesol viac výhod než samé očakávali. Nezískali totiž len vytúženú postavu, no box im pomohol aj s ich sebavedomím a psychohygienou. A to za nejakú tú modrinu stojí, však?!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus